Zynga’nın Yeni Bir Türk Şirketini Daha Almaya Hazırlandığı İddia Edildi

23 Okunma 16 Temmuz 2021 20:29
zynga-teknolama

Son dönemlerde adından hem ülkemizde hem de dünyada sık sık söz ettirmeyi başaran Zynga’nın yeni bir Türk oyun şirketini daha alacağı açıklandı.

Dünyanın en büyük video oyun üreticilerinden biri olarak gösterilen Zynga, son dönemlerde bünyesindeki oyun şirketi sayısını hızla arttırıyor. Öyle ki geçtiğimiz dönemlerde de ülkemizden yüksek bütçeli yatırımlarla oyun şirketi sayın alarak adından söz ettirmişti. Şirketin şimdi bünyesine bir Türk oyun şirketini daha katmaya hazırlandığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre şirket Forgerhero ve Estonya merkezli iştiraki ByteTyper’ı satın almaya kararlı. Türk merkezli oyun şirketi ile ilgili dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise şirketin geçtiğimiz yıl açılmış olması. Kısa sürede Zynga’nın dikkatini çekmeyi başaran Türk şirket şu ana kadar popüler bir oyun ile karşımıza çıkamadı. Ancak şirketin Estonya merkezli iştiraki olan ByteTyper, oyun dünyasına adından söz ettirmeyi başaran birçok oyun kazandırmış durumda.

ByteTyper bugüne dek Jetpack Ride 3D, Spa Wellness 3D, Liquid Fill 3D ve Build Master gibi 18 adet oyun ile karşımıza çıkarak başarı elde etmiş durumda. Edinilen bilgiler arasında satış işleminin ne zaman gerçekleşeceği ve satış işleminin ne kadar bir tutar ile gerçekleşeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan satış işleminin gerçekleşmesi halinde Türkiye’deki yatırımını ve varlığını arttırmış olacak olan Zynga, şu ana dek ülkemizdeki oyun şirketlerini satın almak için 2.3 milyar dolar harcamış durumda.

Peki siz ülkemizdeki oyun şirketlerine yapılan yatırımlar ve mobil oyun sektörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Zynga’nın Yeni Bir Türk Şirketini Daha Almaya Hazırlandığı İddia Edildi