arama

  ZOOM Cloud Meetings Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

  zoom-cloud-meetings-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  ZOOM Cloud Meetings uygulaması, özellikle insanların evlere hapsolması ile birlikte oldukça popüler bir şekilde kullanılmaya başladı. İnsanların evlerden çalışması için tüm dünya genelinde düzenlemeler yapılırken, toplantılar da evlerden yapılmaya başladı. Bu durumda da devreye birçok uygulama giriyor. Bu yazımızda size ZOOM uygulaması hakkında bilgi vereceğiz. ZOOM uygulaması nedir? ZOOM uygulaması nasıl kullanılır? İşte uygulama hakkında her şey…

  İlk olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan şehrinde görülen koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Bazı ülkeler pandemi sebebi ile iflas durumuna kadar gelmişken, ülkemizde de şimdiye kadar 10.000 üzerinde vaka görüldü.

  Koronavirüs salgını, sosyal yaşamı sıfıra indirirken, iş sahiplerinin de işlerinin aksamasına neden olabiliyor. İşte tam olarak bu aşamada devreye birçok farklı uygulama giriyor. Bu yazımızda ise sizlere ZOOM uygulaması hakkında bilgiler vereceğiz.

  ZOOM Cloud Meetings nasıl indirilir? Nereden indirilir?

  Uygulamaya sahip olmak için öncelikle uygulamanın resmi adresine gidiyoruz. Buradan gidebileceğiniz websitesi üzerinden ‘Sign Up Free’ butonuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda e-mail adresimizi giriyoruz. E posta hesabımıza gelen posta içerisinden doğrulama linkine tıkladıktan sonra ‘Download & Run ZOOM’ seçeneğine tıklayarak uygulamayı indiriyoruz.

  Ayrıca uygulamayı mobil platformlarda da kullanabilirsiniz. Eğer uygulamayı mobil olarak kullanmak istiyorsanız, kullandığınız telefonun işletim sistemine göre Play Store veya App Store üzerinden ZOOM olarak aratarak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken indirmek ve uygulamayı açmak.

  ZOOM Meetings uygulaması nasıl kullanılır?

  ZOOM uygulamasını indirip kurduktan sonra, tek yapmanız gereken ana ekranda göreceğiniz Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma ya da ders planlama gibi İngilizce olarak bulunan seçeneklerden birine tıklamak olacak. Eğer ki bir ders verenseniz New Meeting seçeneğine, bir derse katılmak istiyorsanız Join ve ders planlamak istiyorsanız Meetings seçeneklerine tıklayabilirsiniz.

  Eğer ki yeni bir eğitim başlatmak istiyorsanız, New Meeting ikonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen kodu öğrencilerinize vermek yeterli olacaktır. Koda sahip olan herkes derse katılabilir.

  ZOOM uygulaması ile ilgili haberimizin sonuna geldik. Peki siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ