arama

  YouTube’dan Video Temizliği: 5.8 Milyon Video Kaldırıldı

  YouTube-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Günümüzün en popüler video paylaşım platformu olan YouTube, topluluk kurallarının ihlal edildiği gerekçesiyle 5.8 milyon videoyu yayından kaldırdı.

  YouTube şeffaflık raporunu açıkladı ve bu rapora göre geçtiğimiz yılın Ekim ve Aralık ayları arasında 5.8 milyon videoyu yayından kaldırdı. Videoların yayından kaldırılma sebepleri olarak da videoların topluluk kurallarını ihlal etmesi oldu.

  Aynı zaman diliminde spam, dolandırıcılık ve yanlış yönlendirici videolar içerdiği belirtilen 2 milyona yakın da kanal kapatıldı. Sayısı 5.8 milyona ulaşan kaldırılan video sayısının yaklaşık %52’lik kısmını spam, dolandırıcılık ve yanlış yönlendirme içeren videolar oluşturuyor. Çocukların güvenliği gerekçe gösterilerek silinen videoların oranı ise %15.8’i buluyor.

  Ayrıca en önemli nokta ise bu videoların çoğunun kimseye zara veremeden kaldırılmış olması. YouTube kaldırılan videoların %64.7’lik kısmını henüz hiç görüntülenme almadan kaldırdı ve kullanıcılar bu zararlı içeriklerden etkilenmemiş oldu.

  Özellikle teknolojinin gelişmesiyle YouTube artık her yaştan kullanıcının çok rahat bir şekilde ulaşabileceği bir konuma geldi. Çok küçük yaştaki çocukların da izleyici olarak bulunduğu platformda YouTube’un çocukların gelişimi için böyle önlemler alması oldukça sevindirici ve iç rahatlatıcı.

  Daha fazla teknoloji haberleri içeriğinden anında haberdar olabilmek için sitemizin sol alt bölümünde bulunan bildirim simgesine tıklayarak sitemizden bildirimler alabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ