arama

  YouTube Yeni Bir Özelliğe Kavuştu: Uyku Zamanı Hatırlatıcısı

  youtube-goruntu-kalitesi-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  YouTube kullanıcılarını uyumaya gitmeleri gerektiği hakkında uyaracak olan yeni “Uyku Zamanı Hatırlatıcısı” özelliğine kavuştu.

  Özellikle son dönemlerde kullanıcıların internet üzerinde fazla vakit geçirdiğini fark eden YouTube yetkilileri “Uyku Zamanı Hatırlatıcısı” ile insanların farkında olmadan internette saatler geçirmesinin önüne geçmeyi hedefliyor.Koronavirüs döneminde internet ortamında farkında olmadan uzun süreler kalabiliyoruz. Özellikle YouTube gibi bol içerikli bir platformda bu durum daha da kaçınılmaz oluyor.

  Yeni özellik ile bu süreçte kullanıcılarının uyku düzenlerinin ve bundan dolayı sağlık durumlarının zarar görmesini engellemek istiyor. Yeni özellik ile YouTube’un size ne zaman kapatmanız gerektiği yönünde bir uyarı vermesi gerektiğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Uyarı izlediğiniz videoyu bölebiliyor veya video sonunda karşınıza çıkıyor. Ancak yeni özellik bir uyarı niteliğinde olduğu için uyarıyı kapatıp video izlemeye devam etmeniz de mümkün oluyor.Yeni özellik ile kullanıcılarının sağlığına verdiği önemi gösteren YouTube bizlerin de bu yönde duyarlı davranmamızı tavsiye ediyor.

  Uyku zamanı hatırlatıcısı bugünden itibaren iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için kullanılabilir durumda. Gelecek günlerde bütün kullanıcılar için kullanıma açılacak özellik, bizlere internet ortamından kopabilmemiz için küçük de olsa bir destek vereceğe benziyor. Ayrıca YouTube’un yeni özelliğini televizyonlarda belirli bir saatten sonra görmeye alışık olduğumuz “Haydi Çocuklar Uykuya” kampanyasının internet ortamındaki yansıması gibi değerlendirebiliriz.

  Ayrıca bu ve bunun gibi yeni özellikleri kullanabilmeniz için; uygulamalarınızın güncel versiyonlarının cihazlarınızda yüklü olup olmadığını kontrol etmenizde fayda olduğunu hatırlatmak isteriz.

  Daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ