Youtube 2020 Oyun Kategorisi İstatistiklerini Açıkladı!

269 Okunma 02 Ocak 2021 20:37
youtube-gaming-2020-verileri-açıklandı-teknolama

Youtube, 2020 yılında oyun kategorisinin izlenme miktarını ve bazı istatistiklerini açıkladı.

COVID-19 2020 yılında aramıza katıldığından beri neredeyse hepimiz evdeyiz. Evde olmasak bile vakitlerimizin çoğu evde geçiyor. Bu nedenle Youtube, Twitch, Netflix gibi platformlar oldukça fazla izleyici kazanıyor. Bu sene Youtube oyun kategorisinin toplam izlenme miktarını ve en çok izlenen oyunları bizlerle paylaştı. Oyun kategorisi 2020 yılında toplam 100 milyar saat izlendi.

100 milyar izlenmeyi hem blog yazısı hem de bir video ile paylaşan Youtube, başarısını gözler önüne serdi. Oyun kategorisi için konuşan yetkililer toplamda 40 milyon aktif oyun kanalı olduğunu açıkladı. Az önce bahsettiğimiz paylaşılan Youtube videosunda bazı oyun kanallarının videolarını da gösterdi.

Video içinde en çok izlenen 5 oyunu da paylaştılar. Bu oyunlar;

  1. Minecraft: 201 Milyar izlenme
  2. Roblox: 75 Milyar izlenme
  3. Garena Free Fire: 72 Milyar izlenme
  4. GTA V: 70 Milyar izlenme
  5. Fortnite: 67 Milyar izlenme

Listenin başını yılların eskitmediği Minecraft çekti. Hala güncelleme alan ve RTX ile desteklenen oyun bu senenin açık ara en çok izlenen oyunu oldu. İkinci sırada ise son birkaç yıl içerisinde yaşadığı patlama ile ön plana çıkan web tabanlı Roblox oldu. Üçüncü sırada ise bir battle royale oyunu olan Garena Free Fire yer aldı. Dördüncü sırada ise adı yeni oyunuyla anılan GTA V’in oldu. Geçtiğimiz yıllara damga vuran Fortnite ise geriliyerek ilk beşin son basamağına oturdu.

Peki siz 2020 Youtube verileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Youtube 2020 Oyun Kategorisi İstatistiklerini Açıkladı!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ