YÖK Başkanı, Üniversiteler Ne Zaman Açılacak Sorusunu Cevapladı

434 Okunma 13 Ağustos 2020 20:17
yok-universiteler-ne-zaman-aciliyor-teknolama-min

YÖK Başkanı Yekta Saraç, milyonlarca üniversite öğrencisinin merakla beklediği açıklamayı yaptı. Saraç, üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun cevabını 1 Ekim 2020 olarak belirlediklerini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta öğretim kurumlarının 31 Ağustos tarihinde uzaktan olmak üzere açılacağını, 21 Eylül’de de kademeli olarak normal eğitime geçileceğini açıklamıştı. Bunun ardından üniversiteler hakkındaki açıklama da YÖK tarafından bekleniyordu. Beklenen açıklama YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yayınlandı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversiteler ile ilgili bilgi verdiği açıklamasında, eğitim öğretim döneminin 1 Ekim 2020 tarihi ile başlatmak istediklerini belirtti. Bu açıklamalara göre üniversiteler, herhangi bir aksilik olmaması halinde 1 Ekim’de açılmış olacak. Ancak bu herhangi bir şekilde kesinlik belirtmiyor. İlerleyen günlerde herhangi bir aksilik olması dahilinde karar değişebilir.

Saraç, konu ile ilgili açıklamaları esnasında kampüsler hakkında da bilgiler verdi. Kampüslerde bulunan öğrenci sayısının ve hareketliliğin azaltılması yönünde çalışmalar yaptıklarını belirten Saraç, bu bağlamda üniversitelerin yeni imkanlar oluşturması için süre tanındığını belirtti. Görünüşe göre bu sene üniversiteler alışılmışın dışında bir sistem ile eğitim öğretim hayatını sürdürecek.

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun cevabını sizlere için paylaştık. Peki siz üniversitelerin açılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Üniversite kampüsleri ve hatta öğrenci yurtları virüs açısından riskli ortamlar oluşturur mu? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

YÖK Başkanı, Üniversiteler Ne Zaman Açılacak Sorusunu Cevapladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ