Yılın En Popüler Yazılım Dili Python Oldu

243 Okunma 31 Temmuz 2020 11:56
en-populer-yazilim-dili-python-teknolama-min

Yazılım dili dendiğinde birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Bu seçeneklerin ve sektörlerin çokluğu da yeni öğrenmek isteyen insanların aklına birçok soru işareti bırakıyor. 1990 yılında kullanıma sunulan ve özellikle yapay zeka ve web programlama için kullanılan Python, yılın en popüler yazılım dili oldu.

Yazılım dilleri arasında öğrenmesi en kolay olanlardan biri olması ile öğrenci dostu yazılım dili Python, son yıllarda popülerliğini artırıyor. Siber güvenlikten yapay zekaya, makine öğrenmesinden web programlamaya kadar birçok alanda kullanılabilen Python yazılım dili, yılın en popüler seçeneği olmayı başardı.

En Çok Kullanılan Yazılım Dilleri ve Python

Java, PHP, C# gibi oldukça eski programlama dillerinin yanında Kotlin ve Swift gibi çok yeni diller de mevcut. Her ihtiyaca göre detaylı bir şekilde optimize edilerek belirli avantajlara sahip olan diller arasında seçim yapmak her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Her yıl belirli aralıklar ile yapıldığı gibi bu yıl da yapılan araştırmalara göre en çok kullanılan yazılım dilleri belirlendi. Bunların zirvesinde ise son yıllarda büyük bir yükseliş gösteren Python dili oluyor.

Bunun yanında Java, C, C++, JavaScript gibi diller bulunuyor. Ancak her biri farklı alanlara hitap ettiği için ve Python dili birçok alanda kullanılabildiği için popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Peki sen hangi yazılım dilini kullanıyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, buradan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Yılın En Popüler Yazılım Dili Python Oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ