Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

279 Okunma 02 Aralık 2020 14:11
yılbaşında-sokağa-çıkma-yasağı-olacak-mı-teknolama

Koronavirüs nedeniyle yılbaşında sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Ülkemizde koronavirüs vakaları arttıkça akıllara hemen sokağa çıkma yasağı geliyor. Yılbaşının da yaklaşmasıyla sokakların kalabalıklaşabileceği düşünülüyor mu? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı getirilecek mi?

Yılbaşına çok az bir zaman kaldı ve insanlar sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Sağlık bakanlığı Toplum Birimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan tarafından çok kritik bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yılbaşında sokağa çıkma yasaği ile ilgili şunları söyledi:

”Belki 31 Aralık’tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir. Böylece yılbaşı nedeniyle toplumda insanların haraketliliği de azalmış olur. Dışarıdan bir araya gelme engellenmiş olur ve ev içinde bir araya gelmek engellenmiş olur. Bilindiği üzere Ramazan Bayramı’nda da aynı kısıtlamayı getirmiştik. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile koronavirüs enfeksiyonunun önü alınmaya çalışılabilir.”

Henüz resmi makamlardan yılbaşı ile ilgili açıklama gelmedi. Ancak yakın tarihte bu konuşmanın yapılması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’a göre yılbaşında 4 günlük bir sokağa çıkma yasaği uygulanabilir.

Peki siz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan tarafından yapılan açıklamalar konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Teknolama kanallarımızı takip etmeyi unutmayın! ?

Sıradaki içerik:

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ