Yerli Otomobil TOGG Montaj Aşamasında İlk Kez Görüntülendi

24 Okunma 18 Temmuz 2021 17:46
togg-yerli-otomobil-nerede-uretilecek-teknolama-min

Seri üretime geçecek olan ilk yerli üretim otomobil olmaya hazırlanan TOGG, montaj aşamasında ilk kez görüntülendi.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) olarak anılan otomobil seri üretime geçecek olan ilk yerli otomobil unvanına sahip olacak. Gebze’de yer alan fabrikada üretim aşamasında olan TOGG montaj hattında ilk görüntüleri ile sosyal medyada görüntülendi.

Twitter hesabından yapılan paylaşımda aracın gövde fotoğraflarının yanı sıra “Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze’de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin.” ifadeleri kullanıldı.

TOGG Twitter adresinden yapılan paylaşımda aracın çeşitli açılardan montaj hattındaki son görüntüleri yer alıyor. Paylaşımda da vurgulandığı üzere parçaların tamamının ülkemizde üretilmiş olmasına dikkat çekiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Kullanıcı Laboratuvarı’nı Bilişim Vadisi’nde açan TOGG bu kez de aracın son haliyle gündeme geldi. Önümüzdeki yıllarda satışa sunulması beklenen araçla ilgili bu tarihten sonra daha sık görsel ve gelişme haberleri alacağız gibi duruyor.

TOGG tarafından şu ana kadar açıklanan bilgiler ve gösterilen modellere bakıldığında SUV ve Sedan olmak üzere iki farklı aracın üretilmesi planlanıyor. 200 ve 400 beygir motor seçeneği sunulacak bu araçların 500 kilometreden daha fazla menzil ile satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Avrupa sektörüne yeni bir girişim ile adım atan TOGG , TOGG Europe GmbH olarak adlandırılacak. Almanya’da açılan firmanın big data(büyük veri), IoT (nesnelerin interneti), yapay zeka gibi konularda çalışmalar yapması planlanıyor.

Peki sizin yerli otomobil hakkındaki görüşleriniz neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Yerli Otomobil TOGG Montaj Aşamasında İlk Kez Görüntülendi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ