e
sv

Yeni Co-op Bulmaca Oyunu Morkredd Duyuruldu

morkredd-duyuruldu-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yayıncı Aspyr Media ve geliştirici Hyper Games, yeni co-op bulmaca eserleri olan Morkredd oyununu duyurdu.

Geçtiğimiz seneler içerisinde büyük ilgi alan co-op bulmaca oyunlarına yeni bir rakip geliyor. Bu oyun türünde en çok kitleye ulaşmayı başaran A Way Out’u Morkredd acaba devirebilecek mi? Co-op bulmaca oyunlarının büyük bir kitlesi bulunmamakta ancak ortaya güzel işler çıkaran firmalar fazla kitlesi olmayan bu türü bile yüksek oyuncu kapasitesine ulaştırabiliyor. Ancak gerçek şu ki Morkredd, A Way Out kadar konuşulmamakta.

Aralık ayında piyasaya sürülecek oyunun fiyat etiketi 19.99 Dolar olarak belirlendi. Xbox One, Xbox Series ve PC için çıkacak oyunun PC satışını Steam üstlenecek.

Norveççe’de karanlık korkusu anlamına gelen Morkredd, adı gibi bir temaya sahip. Karanlık odaların ve mekanların içerisinde çeşitli bulmacalar üzerinden ilerleyen co-op oyun İskandinav kültüründen etkilenmiş gibi gözüküyor.

Oyun baştan sona 2 kişi üzerine uyarlanmış. Ancak bu co-op oyunu tek başınıza 2 tane karakteri yönlendirerek oynayabilirsiniz. Tabiki bu co-op kadar zevk verir mi orası tartışılır.

Youtube ve kendi internet siteleri üzerinden yayınladıkları Morkredd duyuru fragmanı:

Duyuru Fragmanı

Peki siz Aspyr Media’nın yeni oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce oyun tutar mı? Oyun hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.