e
sv

Xiaomi’nin 108 MP Kameraya Sahip Telefonu Ortaya Çıktı

xiaomi-yeni-telefon-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yıl içerisinde birçok telefon çıkartan Xiaomi‘nin 108 MP kameraya sahip yeni bir telefon çıkartacağı da ortaya çıktı.

Büyük telefon üreticilerinin arasına kendi ismini de sokmayı başaran Xiaomi, insanlara milyonlarca telefon satmayı başardı. Ülkemizde de adını ekonomik telefonları ile duyuran marka yeni çıkacak olan telefonlarını ise fiyat performans telefonu olarak değerlendiriliyor.

Sertifikasyon sürecinde ortaya çıkan iki telefon şimdilik Gaugin ve Gaugin Pro kod adlarıyla isimlendirilmekte. Telefonların özellikleriyle alakalı henüz yeterince bilgi bulunmamakta. 5G şebeke desteğine sahip telefon Gaugin, 64 megapiksel çözünürlüklü bir ana kamera sensörüne sahip olacak. Pro modelinin arka kamera paketine ise 108 megapiksel çözünürlüklü sensör önderlik edecek.

Daha önceki serilerinden farklı bir kamera sensörüne yer veren Xiaomi, yeni kullanacağı kamera sensörüne Mi 10T Pro telefonunda da yer verecek. “Gaugin Pro” olarak adlandırılan telefon modeli ise daha ekonomik bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu yüzden diğer modellerden farklı bir çizgide ilerleyecek. Bazı kaynaklara göre ise iki telefonun Redmi markası altında konumlandırılacağı da iddia ediliyor.

Bu ayrıca yeni model markanın kamera performansına odaklanan en ucuz akıllı telefonu olacak.

Şu ana kadar edilinen bilgiler bu kadar. İlerleyen günlerde daha fazla bilgi ve görüntünün sızdırılacağı düşünülmekte.

Peki siz Xiaomi’nin çıkartacağı 108 MP kameraya sahip yeni telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.