Xiaomi, Önümüzdeki Aylarda Oyuncu Monitörleri ile Karşımıza Çıkacak

381 Okunma 13 Haziran 2020 22:17
xiaomi-oyuncu monitörleri-teknolama

Xiaomi, önümüzdeki aylarda oyuncu kitlesine yönelik olarak tasarladığı yeni monitörleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Özellikle oyuncular için sahip oldukları donanımsal özellikleri en üst seviyede kullanabilmek adına monitörler oldukça fazla öneme sahip. Son yıllarda artan grafiksel özellikler ekran kartı kadar monitörlere de görev düşmesine neden oluyor. Bunun farkında olan teknoloji şirketleri ise son dönemlerde oyuncu monitörleri için oldukça fazla yatırım yapmakta.

Önümüzdeki dönemde yeni oyuncu monitörlerini kullanıcılarına sunacak olan Xiaomi, oyuncuları bu yönde fazlasıyla tatmin etmeyi amaçlıyor.

Şirkete yakın kaynaklarca açıklanan bilgilere göre Xiaomi önümüzdeki ay 165 Hz ekran yenileme hızına sahip bir monitörle karşımıza çıkacak. 27 inç boyutundaki bu monitör aynı zamanda adaptif kare sayısı teknolojisini de destekleyecek. Monitörün aynı zamanda Full HD çözünürlük sunması bekleniyor.

Bahsettiğimiz monitöre ek olarak Xiaomi’nin önümüzdeki Eylül ayında 24,5 inç boyuta sahip bir model ve Kasım ayında da 29,5 inç boyuta sahip bir model daha tanıtması bekleniyor. 29,5 inç gibi gayet geniş bir ekran sunan bu modelin 4K çözünürlüğe sahip olduğu da gelen bilgiler arasında. Xiaomi’nin bu modellerin daha düşük ekran yenileme hızına sahip seçeneklerini de alt markası olan Redmi markası altında satışa sunması bekleniyor. Bu durum da uygun fiyatlı oyuncu monitörü arayışı içerisinde olanlar için oldukça sevindirici.

Daha fazla donanım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Xiaomi, Önümüzdeki Aylarda Oyuncu Monitörleri ile Karşımıza Çıkacak

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ