Xiaomi Mi Mix 4 Satışa Çıktığı Saniyede Tükendi

49 Okunma 16 Ağustos 2021 16:01
Xiaomi-kampanya-teknolama

Xiaomi tarafından satışa sunulan şirketin yeni akıllı telefon modeli Xiaomi Mi Mix 4 satışa çıkmasının ardından yalnızca 1 saniyede tükendi.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Xiaomi’nin yeni modeli Mi Mix 4, ekran altına gömülü ön kamerası ile büyük bir kesimin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Üst düzey birçok özelliğe sahip olan bu model için Xiaomi resmi çıkış tarihini de 16 Ağustos olarak duyurdu.

Xiaomi tarafından açıklanan çıkış tarihi geldiğinde ise kimse tarafından beklenmeyen bir olay yaşandı. Xiaomi Mi Mix 4 modeli satışa sunulmasının ardından yalnızca 1 saniye içerisinde tükendi ve satışı durduruldu. Şirketin yeni amiral gemisi olması beklenen ve yenilikçi birçok özelliği ile dikkat çeken modelin bu denli satış rakamlarına ulaşması anlaşılan şirket tarafından da beklenmiyordu.

Yaşanan bu durum karşısında ise şirket sessiz kalmadı ve yapılan bir açıklama ile telefonu alma fırsatı yakalayamayan kullanıcılardan özür dilendi. Xiaomi’nin üst düzey yöneticilerinden biri olan Lu Weibing tarafından yapılan açıklamada Mi Mix 4 arzının kısıtlı olduğundan ve ellerinde hiç ürün kalmadığından bahsetti. Xiaomi cephesinden modelin yeniden ne zaman stoklara ekleneceği ve satışa açılacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Diğer taraftan şirket tarafından öngörülemeyen satış adedine ulaşılması şirketin kasasına da beklenilmeyen ölçüde bir tutarın kısa sürede girmesine neden oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Mi Mix 4’ün satışlarından 46.3 milyon dolar para kazanıldığı aktarıldı.

Peki siz Xiaomi Mi Mix 4 ile yakalanan bu satış başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi Mix 4 Satışa Çıktığı Saniyede Tükendi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ