Xiaomi Mi Band 6 Fiyatı ve Özellikleri Duyuruldu

150 Okunma 29 Mart 2021 21:57
xiaomi-mi-band-6-teknolama-min

Xiaomi, son zamanlarda akıllı telefon piyasasında yüksek bir itibara ulaşmayı başardı. Ancak şirket, yalnızca bu piyasada etkin rol oynamıyor. Giyilebilir teknoloji ekosisteminde de yerini alan Xiaomi, yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 fiyatı ve özellikleri ile duyurusunu yaptı.

Çin menşeili teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, bu haberimizde paylaştığımız Mi 11 Pro duyurusunu yapmıştı. Bu lansmanın hemen ardından Mi Band 6 fiyatı ve özellikleri ile birlikte dünya genelinde merak edilen bir diğer ürün de resmiyet kazanmış oldu.

Xiaomi, yeni nesil akıllı bilekliği ile kullanıcılara çok daha yüksek çözünürlük ve büyük bir ekran sunuyor. Ancak buna rağmen genel kompakt tasarımını devam ettiriyor. Oldukça hafif olan akıllı bileklik, 1,56 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile karşımıza çıkarken, tek şarj ile 14 gün boyunca kullanım süresi vaat ediyor.

Bir önceki nesil olan Mi Band 5 akıllı bilekliğe göre 1,1 inç büyüklüğünde bir fark oluşması, önceki serileri kullanan kullanıcılar için göze çarpan bir fark olarak betimlenebilir. Ancak Xiaomi, bu büyümeyi çoğunlukla ekran çerçevesini azaltarak kullanmış. Yani bilekliğin toplam boyutunca pek bir fark bulunmuyor. Ayrıca 152 x 360 piksel çözünürlüğe sahip akıllı bileklik, 336 PPI piksel yoğunluğu ile birlikte geliyor.

Şimdiye kadar çıkan tüm Xiaomi akıllı bileklik modelleri gibi Band 6 da sağlık ve spor için kullanılan özellikleri ile ön plana çıkıyor. Önceki serilerden farklı olarak yeni model, SpO2 sensörüne sahip olarak geliyor ve kandaki oksijen miktarını ölçebiliyor. Mi Band 5 modelinde 15 egzersiz modu ise ikiye katlanarak 30’a çıkartılmış. Ayrıca Band 6 modeli, fitness aktivitesini otomatik algılayabiliyor.

Bunun yanında yeni akıllı bileklik modelinde bulunan Pomodoro Zamanlayıcı özelliği ile birlikte 25 dakika boyunca hiçbir bildirim almayarak işinizi odak kaybetmeden sürdürebiliyorsunuz.

Yeni Xiaomi Mi Band 6 fiyatı ise, NFC bulundurmayan modeli için 35 Dolar, NFC bulunduran modeli için ise 42 Dolar fiyatı etiketi ile satışa sunulacak.

Peki siz Xiaomi tarafından piyasaya sunulan akıllı bileklik modelleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla giyilebilir teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi Band 6 Fiyatı ve Özellikleri Duyuruldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ