e
sv

Xbox Series X ile Çıkış Yapacak Türk Yapımı Oyun: EXOMECHA

Exomecha-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xbox geçtiğimiz günlerde yeni nesil konsolu ile gelecek oyunları tanıttığı etkinlikte ilk Türk yapımı oyunu EXOMECHA da tanıtıldı.

Yeni nesil konsolların çıkmasına artık sayılı günler kala her iki konsol cephesinden de yeni haberler gelmekte. Microsoft ve Sony‘nin konsollar cephesinde içinde bulunduğu bu yarış ortamından ise kazançlı olan bizler olarak gözüküyoruz. İki konsolun da çıkış zamanlarının oldukça yakın olması her iki cephede de bir adım önde olmak adına büyük bir çalışma ortamı içine girilmesine neden oldu.

Kıran kırana geçen bu rekabet ortamında son olarak Xbox cephesinden bir tanıtım etkinliği gelmişti. Xbox Games Showcase adlı bu etkinlikte Microsoft, yeni nesil konsoluna çıkış yapacak olan oyunları tanıttı. Ancak bu oyunlar arasında bizlerin dikkatini çeken tek bir yapım oldu diyebiliriz.

Tanıtılan bu oyunlar arasında yapım ekibi tamamen Türklerden oluşan EXOMECHA isimli oyun da yer aldı. Türk şirketi Twistedred tarafından geliştirilen oyun aksiyon türü oyunların yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Fragmanıyla heyecan yaratan EXOMECHA, Omecha isimli bir gezegen ile bizleri karşılıyor. Rekabetçi online FPS türünde çıkış yapacak olan oyun Crysis ve Transformers serilerinin atmosferlerini bizlere yaşatıyor.

Battle Royal modu ile bizlere büyük ölçekli savaşlar yapma imkanı sunan oyun, online FPS savaşlarına dev robotları dahil edecek. Oyun içinde haritada yer alan çeşitli araçları kontrol edebilme ve karakter yeteneklerini geliştirme imkanımız da olacak.

Şu anda tamamen yerli imkanlar ile geliştirilen oyunun 2021 yılı sonlarına doğru Xbox One, Xbox One X ve PC platformları için de çıkış yapması planlanıyor.

Peki siz Exomecha için yayınlanan tanıtım videosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir; sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.