e
sv

Xbox için Ücretsiz Olarak 70 Yeni Oyun Demosu Yayınlandı

xbox-store-teknolama
avatar

İbrahim Barışan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Xbox sahipleri için düzenlediği oyun etkinliğinde 70 adet oyun demosunu ücretsiz bir sunacağını duyurdu.

Yeni nesil oyun konsollarının çıkmasına sayılı günler kalmışken Microsoft cephesinden Xbox kullanıcılarını heyecanlandıran bir haber geldi. Çıkması beklenen Xbox Series X ve duyurulması beklenen Xbox Series S öncesinde Microsoft bir oyun etkinliği düzenledi.

Microsoft Summer Game Fest Demo Event adını taşıyan bu etkinlikte kullanıcılar için sevindirici bir gelişme yaşandı. Microsoft etkinlikte Xbox kullanıcıları için 70 adet oyun demosunu ücretsiz bir şekilde yayınlayacağını açıkladı. 27 Temmuz tarihine kadar erişilebilir olacak demo oyunlar arasında birbirinden farklı türde çeşitli oyunlar yer alıyor.

Microsoft, yeni nesil konsollarında da eski nesil konsollarında olan oyunları destekleyeceğini önceki dönemlerde açıklamıştı. Bu nedenle yayınlanan bu 70 adet oyun demosunun tam sürümü ile yeni nesil Xbox Series X ve Xbox Series S modellerinde çıktıkları gün yerlerini alması bekleniyor. Bu nedenle yayınlanan bu demolar hem çeşitli oyunları deneyimlemek için bir fırsat hem de yeni nesil konsollara bir ön hazırlık olarak görülüyor.

Ayrıca çalışmanın içeriği şu an için tam olarak bilinmese de Xbox cephesinde eski nesil konsoldaki oyunlardan bazılarının yeni nesil konola ücretsiz olarak geçebileceği iddia ediliyor.

70 adet oyunun neler olduğuna bakmak ve demoları indirmek isterseniz ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla oyun kampanyaları için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.