Windows File Recovery Aracı Yayınlandı

847 Okunma 29 Haziran 2020 14:51
microsoft-windows-file-recovery-tool-teknolama-min

Microsoft’un sessiz sedasız geliştirdiği Windows File Recovery (Windows Dosya Kurtarma) aracı yayınlandı. Ancak bu araç ile ilgili 2 konu var.

Microsoft, hiçbir duyuru yapmadan sessiz sedasız şekilde Windows Dosya Kurtarma Aracı yayınladı. Bu araç, yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları geri getirme konusunda önemli rol alacak.

Windows File Recovery aracı, herhangi bir arayüze sahip değil. Yani doğrudan komut satırı üzerinden işlem yapmamız gerekiyor. Ayrıca araç, yalnızca Microsoft Mağaza içerisinde yayınlandı.

Windows Dosya Kurtarma aracı, fotoğraf, video, döküman ve çok daha fazla dosya türünü kurtarmaya yarıyor. Ayrıca diskinizi formatlamış olsanız dahi belli bir oranda bu dosyalarınızı kurtarmanıza olanak sağlıyor.

Bunların yanında Windows Dosya Kurtarma aracı, harici birimlerin de kurtarılmasını sağlıyor. Yani yalnızca Windows kurulu cihazlar üzerinde çalışmıyor ve tüm cihazlara destek veriyor.

Aracın özelliklerine değinecek olursak, kurtarmak istediğimiz dosya isimleri, anahtar kelimeleri, dosya dizinleri ve uzantıları kullanarak filtreli arama yapabiliyoruz. Bu sayede de yüksek boyutlu diskleri detaylı aramamız gerekmiyor. Desteklenen dosya sistemleri ise NTFS, FAT, exFAT ve ReFS olarak sınırlandırılmış.

Aracın Microsoft Store sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki siz Microsoft tarafından yayınlanmış bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizle ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Bizleri desteklemeyi unutmayın! 🙂

Sıradaki içerik:

Windows File Recovery Aracı Yayınlandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ