Windows 11, Nasıl Ücretsiz Olarak Yüklenir?

66 Okunma 16 Haziran 2021 14:09
windows-11-ucretsiz-teknolama

Bilindiği üzere dün akşam saatlerinde Windows 11 sızdırıldı. Üstelik bu sızıntı, Microsoft tarafından da kabul edildi. Bu durumun ardından ise sızıntının Microsoft tarafından kasıtlı yapıldığı düşünülüyor. Windows 11 resmi tanıtımı ise önümüzdeki günlerde yapılacak. Peki Windows 11, ücretsiz olarak nasıl yüklenir?

Microsoft, Windows 10’un yerini alacak olan Windows 11 işletim sistemini 24 Haziran’da resmi olarak tanıtacak. Dünya genelinde de yankı uyandıran yeni işletim sistemi, dün akşam ISO olarak sızdırıldı. Sıradan bir format dosyası gibi kullanılabilen ISO, Windows 11’i yüklemenize olanak sağlıyor. Her ne kadar sızdırılan dosya ile Windows 11’e erişebilseniz de, bu durum pek de güvenli değil. Sızdırılan ISO dosyasının güvenlik açıkları ve performans sorunları ile dolu olduğu belirtiliyor.

Windows 11 ücretsiz mi olacak?

Sorunun cevabı çoğu kullanıcı için evet. Türkiye’deki çoğu kullanıcı halihazırda lisanslı bir şekilde Windows 10 kullanıyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre, lisanslı bir şekilde Windows 10, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, ücretsiz bir şekilde Windows 11 yükseltmesi yapabilecek. Aynı Windows 10’un ilk yayınlandığı dönemde olduğu gibi, basit bir bilgisayar güncellemesi gibi, bilgisayarımızı Windows 11’e taşıyabileceğiz.

Window 8 kullanıcıları Windows 11’e ücretsiz olarak erişemeyecek. Yani onca zamanın ardından hala Windows 8 kullanıyorsanız, sisteminizi en kısa sürede Windows 8.1 sürümüne yükseltmenizi öneririz. Sonrasında da Windows 11 yükseltmesine erişebileceksiniz.

Peki siz yeni çıkacak olan Windows 11 sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Windows 11, Nasıl Ücretsiz Olarak Yüklenir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ