Windows 11, Hayat Kurtaracak Bir Özellik ile Gelecek

32 Okunma 04 Temmuz 2021 21:27
windows-11-ne-zaman-teknolama-min

Microsoft’un geçtiğimiz hafta resmi olarak duyurduğu ve birkaç ay içerisinde satışa sunulması beklenen Windows 11, güncelleme derdine küçük bir güncelleme getirerek, hayat kurtaracak bir özellik getirecek.

Neredeyse tüm Windows kullanıcılarının en büyük nefreti sürüm güncellemeleri oldu. Özellikle Windows 10’da o kadar sık güncelleme geldi ve bu güncellemeler çoğunlukla yarardan çok zarar verdi ki, kullanıcılar artık isyan etti. Özellikle de bizim bilgimiz dışında yapılan güncellemeler ve sonrasında acil ihtiyaçlarımızda bu güncelleme sebebi ile bilgisayarımıza erişemememiz, çok kişinin canını sıktı.

Microsoft, bu durumun farkına geç de olsa vardı ve Windows 10 içerisine güncelleme erteleme özelliği getirdi. Şimdi ise Windows 11 ile güzel bir detay daha ekleniyor. Artık bilgisayarı güncellemek için yeniden başlatmadan önce, güncellemenin ortalama ne kadar süre alacağını görebileceğiz. Bu da işimizin ortasında bir anda yeniden başlayan ve kendini güncelleyen bilgisayarımızın ortalama ne kadar süre çevrimdışı kalacağı hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Artık bilgisayarımıza bir güncelleme yaptığımızda ve bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerektiğinde, bu güncellemenin ortalama ne kadar vakit alacağını görebileceğiz. Tabii ki bu durum bize net bir sonuç vermeyecek, ancak yanılma payının çok küçük olacağı düşünülüyor.

Peki siz Windows 11 ile gelen özellik konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Windows 11, Hayat Kurtaracak Bir Özellik ile Gelecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ