Windows 11, 7 Farklı Sürüme Sahip Olacak

50 Okunma 08 Temmuz 2021 19:49
windows-11-ne-zaman-teknolama-min

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Windows 11, 7 farklı sürüm ile birlikte karşımıza çıkacak. Sızan bilgilere göre tüm sürümler kendilerine has artılara ve eksilere sahip olacak.

Microsoft, 24 Haziran tarihinde yeni Windows işletim sistemini resmi olarak tanıtmıştı. Şu anda yalnızca Insider Preview sürümü bulunan Windows 11, final sürümde 7 farklı versiyona sahip olacak. Bu sürümler ise şu şekilde:

  • Windows 11 Home
  • Windows 11 Pro
  • Windows 11 Education
  • Windows 11 Pro Education
  • Windows 11 Pro for Workstation
  • Windows 11 Enterprise
  • Windows 11 Mixed Reality

Belirtilenlere göre Windows 11 sürümleri kendisine has artılar ve eksiler ile birlikte gelecek. Her biri, tasarlandığı alanlara odaklanılmış ve bu alanda işlevsellik kazandıracak özellikler bulundururken, yine bu alanda hiç kullanılmayacak özelliklerden kısılacak.

Tüm versiyonlar üç aşağı beş yukarı daha önce karşılaştığımız ya da benzeri modeller olsa da, Windows 11 Mixed Reality çok daha ilgi çekici gözüküyor. Mixed Reality (Karma Gerçeklik) platformu, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik teknolojilerini baz alacak. Bu teknolojilerin çok hızlı bir şekilde geliştiğini göz önüne aldığımızda bu durum şaşırtıcı olmasa da, tamamen farklı bir Windows 11 modeli olmasını gerektirecek ne gibi özellikler barındıracak henüz bilinmiyor.

Peki siz yeni çıkacak olan Windows 11 sürümü ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Windows 11, 7 Farklı Sürüme Sahip Olacak