Whatsapp’tan Android için Hareketli Çıkartmalar

1761 Okunma 18 Ocak 2020 17:28
whatsapp-teknolama

Dünya’da en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Whatsapp, Android kullanıcılarını sevindirecek bir haberle karşımızda.

Instagram Facebook tarafından alınmasından sonra büyük bir değişim içine girmiş ve bir çok yeni özelliğe kavuşmuştu. Bu değişimlerden sonuncusu da uygulamanın Android sürümüne gelecek olan “hareketli çıkartma” özelliği.

Daha önceden Telegram’da gördüğümüz bu özellik Whatsapp için henüz test aşamasında bulunuyor. Yeni gelecek özelliğin, çıkartmalar sekmesinden hareketli çıkartmalar kategorisi adı altında kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.

Android sürümüne gelecek olan hareketli çıkartmalar özelliğine ulaşmak için yapılması gerekenler ise sırasıyla şöyle: herhangi bir sohbete girmek ardından emoji simgesine tıklamak sonrasında sağ üst kısımda çıkan artı simgesine tıklamak. Bu adımlar sonrasında açılan pencerede yeni çıkan hareketli çıkartmalar özelliğine erişiminiz mümkün olacak.

Son olarak karşımıza Whatsapp’a getirecek olduğu reklam gösterme planlarıyla çıkan ve büyük tepki çeken Facebook, bu durumdan vazgeçmişti. Ancak görünüşe göre Whatsapp reklam gösterme planını tamamen askıya almış da değil. Yani görünen o ki Whatsapp’a reklam gelmeyecek diye sevinmek için henüz erken gibi gözüküyor.

Eğer akıllı telefon haberleri içeriklerinden anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız sitemize abone olarak bildirimleri açabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Whatsapp’tan Android için Hareketli Çıkartmalar

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ