WhatsApp’ta Video ve Fotoğrafların Kalitesini Seçmek Mümkün Olacak

27 Okunma 09 Temmuz 2021 17:20
whatsapp-toplu-mesaj-kaldiriliyor-teknolama

WhatsApp’ta yeni yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte fotoğraf ve video gönderilerinin kalitesini seçebilmemiz mümkün olacak.

Çoğu kullanıcı tarafından uzun süredir beklenen bir özellik daha WhatsApp geliştiricileri tarafından yeni güncelleme ile kullanıcılara sunulmak üzere. Kimi zaman mobil veri dolayısıyla düşük kalitede, kimi zaman da içerisinde yer alan detayların tüm hatlarıyla belli olması amacıyla mümkün olan en yüksek kalitede göndermek istediğimiz fotoğraf ve videolar yer almakta. Her iki durum için de göndereceğimiz dosyaların kalitesini seçmek bugüne dek bizim elimizde değildi.

WhatsApp tarafından 2.21.14.16 kodu ile tanıtılan Android Beta sürümü kullanıcıların fotoğraf ve video gönderimi esnasında yaşadığı bu problemi çözmek adına önemli bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Yayınlanan sürüm ile kullanıcılar veri tasarrufu yapmak ya da daha kaliteli görsel ve videolar gönderebilmek için kalite seçimi yapabilme özelliğine kavuşacaklar.

WhatsApp’a gelmesi beklenen yeni özellik ile birlikte kullanıcılara video ve fotoğraf gönderimi esnasında üç seçenek sunulacak. Bu seçenekler “otomatik”, “veri tasarrufu” ve “en iyi kalite” olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanıcılar da çeşitli etkenleri göz önünde bulundurarak istediği kalitede video ve fotoğraf gönderimi sağlayabilecekler.

Yeni özellikle ilgili henüz WhatsApp cephesinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da özelliğin kısa süre içerisinde iOS ve Android platformları için duyurulması bekleniyor.

Peki siz WhatsApp’ta gönderilen video ve fotoğrafların kalitesini seçebilme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’a eklenmesi gereken özellikler neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ta Video ve Fotoğrafların Kalitesini Seçmek Mümkün Olacak