arama

  Whatsapp’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı

  whatsapp-toplu-mesaj-kaldiriliyor-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  2014 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan Whatsaap, aktif kullanıcı sayısını açıkladı.

  Facebook’un bünyesine popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı genelde uygulamaya gelen yeni bir güncellemeyle duymaya alıştık. Ya da son zamanlarda maalesef uygulamaya gelmesi planlanan ancak sonradan iptal edilen, sonradan da tamamen iptal etmedik aslında tarzında açıklamalarla gündeme gelen uygulamaya reklam ekleme fikriyle de uygulamanın gündeme geldiği çok oldu.

  Ancak bu kez uygulama tüm bu konuların dışında ve birçok insan tarafından merak konusu olan aktif kullanıcı konusunda yaptığı açıklama ile gündemde. Kendi içeriklerimizde de gördüğünüz üzere uygulamayı tanıtırken genelde dünya üzerindeki en popüler ya da en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması tarzı ifadeler kullanırız. Tamam ama buradaki en çok kullanılandaki en çok kaç kişiyi ifade ediyor.

  Uzun zaman aradan sonra aktif kullanıcı sayısını açıklayan şirket, 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını bildirdi. Bu sayı ile en popüler mesajlaşma uygulaması olma özelliğini koruyan Whatsapp, geçtiğimiz hafta da Google Play’de 5 milyar indirme barajını aşma başarısını göstermişti. Uygulamanın ulaştığı indirme sayılarında bazı telefon modellerinde uygulamanın yüklü olarak gelmesinin de payı olduğunu unutmamak gerekiyor. Ancak yine de uygulamanın başarısı 5 milyar barajını aşmadaki en önemli etken olarak gösteriliyor.

  Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ