WhatsApp Yeni Özellikleri ile Kullanıcılarını Sevindirmeye Hazırlanıyor

27 Okunma 03 Haziran 2021 17:11
whatsapp-teknolama

WhatsApp, yayınlamaya hazırladığı yeni özellikleri ile çoklu cihaz desteğini genişleteceğini duyurdu.

Özellikle son dönemlerde Telegram gibi büyük bir rakibin baskısını oldukça fazla hisseden WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmek ve kaybetmemek adına rakiplerinde olan özellikleri kendi bünyesine uyarlamaya çalışıyor. İki şirketin de karşılıklı olarak birbirleri ile yarış içerisinde olması ve birçok yeni özelliği sunması ise hiç kuşkusuz en çok biz kullanıcılara yaramakta.

WhatsApp cephesinden gelen son bilgilere göre Facebook çatısı altında yer alan platform yeni bir çoklu cihaz desteği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kullanıcıları oldukça mutlu eden bu açıklama WhatsApp’a bağlı cihaz sayısının 4’e çıkarılması anlamına geliyor. WhatsApp tarafından önümüzdeki aylarda kullanıma açılması planlanan çoklu cihaz desteği özelliğinin tüm kullanıcılara açık beta olarak sunulması bekleniyor.

Ayrıca WhatsApp tarafından gelen müjdeler çoklu cihaz desteği ile sınırlı değil. Mark Zuckerberg tarafından da doğrulanan bilgiye göre platforma yakın tarihte “bir kez görüntüle” özelliği dahil olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine görüntülendikten sonra kaybolan mesajlar gönderebilecek. WhatsApp tarafından üzerinde çalışılan bir diğer özellik ise “kaybolan mod”. Kaybolan mod ile kullanıcılar kendi seçtikleri süre sonunda tüm kişilerden silinecek mesaj atma seçeneğine sahip olacak.

Öte yandan oldukça önemli bir konu olan uçtan uca şifreleme konusunda Zuckerberg yaptığı açıklamada; çoklu cihaz desteği özelliğinin uçtan uca şifreleme konusunda ödün vermeyeceğini de belirterek kullanıcıları rahatlattı. Zuckerberg konuşmasının sonunda ise telefonunuzun pili bitse dahil tüm mesaj ve içeriklerinizin bağlı olduğunuz cihazlar üzerinde düzgün bir şekilde görüntülenebileceğini belirtti.

Peki siz WhatsApp platformuna getirilmeye hazırlanan yeni özellikler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Yeni Özellikleri ile Kullanıcılarını Sevindirmeye Hazırlanıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ