e
sv

WhatsApp Uygulamasına QR Kod İle Kişi Ekleme Özelliği Geliyor

whatsapp-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın tarihte QR kod ile kişi ekleme özelliğini kullanıcılarına sunacak.

Dünya üzerinde en çok kullanılan online mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, yeni güncelleştirmeler ile uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp’ın sektörde güçlü rakiplerinin artması da gelişimi hızlandırmış gibi görünüyor. Son zamanlarda hatırlanacağı üzere diğer uygulamalara nazaran görüntülü veya sesli görüşmelerdeki maksimum katılımcı sayısı ile eleştirilen WhatsApp, yeni bir güncelleme getirmişti. Bu güncelleme ile maksimum kullanıcı sayısını arttıran WhatsApp şimdi ise yepyeni bir özellik ile karşımıza çıktı.

WhatsApp tarafından beta sürümünde şu an için test edilen yeni QR kod özelliği, test aşamasının tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulacak. Peki nedir bu QR kod özelliği? QR kod özelliği, WhatsApp tarafından rehberinize daha kolay bir şekilde kişi ekleyebilmeniz için geliştirildi. Yeni güncelleme ile sahip olunacak bu özellik her kullanıcı için özel bir QR kod oluşturuyor. Kullanıcılar kendi cihazlarından bu kodu okutarak kişiyi rehberlerine kolayca ekleyebiliyorlar.

PlayStore’da bulunan 2.20.171 numaralı WhatsApp Beta sürümünde mevcut olan yeni özellik test aşamasının ardından tüm Android kullanıcıları ile buluşacak. Ancak yeni özelliğin iOS işletim sistemine ne zaman geleceği ya da gelip gelmeyeceği hakkında şu an için paylaşılan bir bilgi bulunmuyor.

Siz de bu konudaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Daha fazla sosyal medya haberleri için bizleri takip edebilir, sosyal medya kanallarımızdan da bizlere abone olabilirsiniz.