e
sv

WhatsApp Sohbetlerini Sonsuza Kadar Sessize Almak Mümkün Olacak

whatsapp-ucretli-guncelleme-teknolama
avatar

Onuralp Hızal

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp tarafından bir süredir üzerinde çalışılan yeni özelliğin detayları ortaya çıktı artık sohbetleri sonsuza kadar sessize almak mümkün olacak.

Popüler çevrim içi mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özelliği ile birçok kullanıcıyı sevindirdi. Bilindiği üzere WhatsApp sohbetlerimizi sessize alma imkanını bizlre sunuyordu. Ancak bunları çeşitli süre seçenekleri ile beraber en fazla 1 yıl ile sınırlı tutuyordu. Gelen mesajları sessize almak istediğimiz grupları en fazla 1 yıl sessize alabiliyor. 1 yıl sonunda ise aynı işlemi tekrarlamamız gerekiyordu.

WhatsApp yeni güncellemesi ile bu durumu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarından gelen isteklere yanıt vermek için sürekli yeni güncellemelerle karşımıza çıkan WhatsApp yine küçük de olsa gerekli bir güncelleme ile karşımızda.

WhatsApp yeni güncellemesi ile artık maksimum 1 yıl olan sessize alma süresini kalıcı olarak ayarlayabilmemizi sağlayacak. WhatsApp tarafından yeni güncellemenin ardından şu anda karşımıza çıkan 1 yıl sessize al seçeneğinin yerine her zaman seçeneğinin ekleneceği aktarıldı.

Bildirimlerini görmek istemediğimiz sohbetleri bu özellik sayesinde sonsuza kadar sessize almak mümkün olacak. Sessize al komutunda sizlere sunulan 8 saat ve 1 haftalık seçeneklerde ise bir değişiklik olmayacak.

WABetaInfo’ya göre sohbet bildirimlerini sınırsız olarak sessize almayı sağlayacak olan yeni özellik 2.20.197.3 sürümü ile kullanıcılarla buluşacak. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.