arama

  WhatsApp Mesajları Email Olarak Nasıl Yedeklenir?

  whatsapp-toplu-mesaj-kaldiriliyor-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Ülkemizde de başı çeken uygulamalardan biri olan WhatsApp, artık gencinden yaşlısına neredeyse tüm dünyada en aktif kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak nitelendirilebilir. En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olması da işin içine birçok duyguyu katıyor. Tüm mesajlaşma geçmişiniz, arkadaşlarınızla şakalaştığınız anlar, eski sevgilinize attığınız özledim mesajları… Belki de bunların çoğu WhatsApp üzerinden gerçekleşmiştir. Heh işte telefonumuzun hafızası dolduğunda da bu mesajları kaybetmek istemiyoruz ve yedekleme ihtiyacı duyuyoruz. Peki WhatsApp mesajları email olarak nasıl yedeklenir? Gelin beraber inceleyelim.

  WhatsApp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

  WhatsApp sohbetlerimizi yedekleme ararı aldıysak bu konuda yapabileceğimiz en iyi seçeneklerden biri email yolu ile yedeklemek olacaktır. Bunun için yapmamız gerekenler de şu şekilde sıralanabilir;

  • Yedeklemek istediğiniz sohbeti açın,
  • Sağ üst köşede bulunan seçenekler menüsünü (üç nokta olarak bulunur) açın,
  • Karşınıza çıkan 6 seçenekli pencerenin en altında bulunan “Diğer” seçeneğine tıklayın,
  • Diğer seçeneği içerisinde bulunan “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza medyalar dahil ya da dahil olmadan şeklinde seçenek sunacak, istediğinizi seçebilirsiniz.

  Tahmin edileceği üzere medyasız bir şekilde sohbeti gönderdiğimizde yedekleme işlemi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Ancak medyaları da dahil etmek isterseniz bu işlemin bir nebze daha uzun süreceğini bilmeniz gerekmekte.

  İşlemleri buraya kadar takip ettiyseniz karşınıza yedeği nereye ve nasıl göndermek istediğinizi soran bir menü çıkacak. Bu seçenekler arasından aktif kullandığınız mail uygulamasını seçebilirsiniz. Mail uygulaması açıldıktan sonra ise klasik bir mail gönderirmiş gibi göndermek istediğimiz posta adresini yazıyoruz ve gönderiyoruz. İsterseniz kendi mail adresinizi de yazabilirsiniz, herhangi bir sorun oluşmayacaktır.

  whatsapp-ucretli-olan-ozelligini-yayinladi-teknolama

  Yedekleme yaptıktan sonra sohbetinizi gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Bu sohbet silseniz bile yedeğinizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Ancak sohbetinizi silerken medyayı da silip silmeme kısmına dikkat edin. Eğer ki yedek alırken medyayı da eklemediyseniz bu medyayı kaybedebilirsiniz. Eğer tüm işlemleri gerçekleştirdiyseniz yapmanız gerekenler bu kadar, yedekleme işleminiz tamamlandı!

  WhatsApp mesajları email olarak nasıl yedeklenir yazımızın da sonuna geldik. Eğer daha fazla Nasıl Yapılır içeriğinden anında haberdar olmak isterseniz sitemizin sol alt bölümünde bulunan baloncuğa tıklayarak sitemize abone olarak bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan da bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ