arama

  Whatsapp Koronavirüs Nedeniyle Paylaşımlara Doğrulama Özelliği Getiriyor

  whatsapp-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  WhatsApp koronavirüs nedeniyle uygulama üzerinden gönderilen paylaşımlara doğrulama özelliğini test ediyor.

  Günümüzde en popüler online mesajlaşma uygulaması konumunda bulunan WhatsApp, yeni özelliği ile bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi hedefliyor. Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle insanlar internet üzerinde birçok doğru ya da yanlış habere anında ulaşıp paylaşabiliyor. Doğruluğu ispatlanmamış bir kaynağa dayanmayan veya bilerek halkı yanıltmak için yapılan haberler, insanları böylesine hassas bir dönemde telaşlandırıp yanlış yönlendirebiliyor.

  Geçtiğimiz günlerde WhatsApp ile aynı şirket çatısı altında bulunan Facebook’tan da yanlış haberlerin yayılmasını önlemek adına bir adım atılmıştı. Facebook yanlış haberlerin hızlı bir şekilde yayılmasını önlemek amacıyla Messenger uygulamasına aynı anda en fazla 5 kişiye mesaj atabilme sınırı getirdi.

  WhatsApp ise koronavirüs önlemleri kapsamında daha farklı bir adım atmaya hazırlanıyor. Koronavirüs ile ilgili sahte haberlerin önüne geçmeyi hedefleyen WhatsApp uygulamay yeni bir özellik getirmeye karar verdi. Henüz beta test aşamasında olan yeni özellik sayesinde kullanıcılar kendilerine gelen mesajların internet üzerinden doğruluğunu teyit edebilecek. Bunu yapmak için ise yeni özellik sonrası gelecek olan mesajların yanındaki arama simgesine tıklamanız yeterli olacak. Arama simgesine tıklamanızın ardından WhatsApp içeriği otomatik olarak Google’a yönlendirecek.

  Şirket yetkilileri yeni özellik ile kullanıcılarımızın aralarında paylaştıkları mesajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını hedeflediklerini aktardı. Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda yetkililer tarafından henüz bir tarih paylaşılmadı.

  Sağ altta bulunan buton ile Teknolama‘ya abone olarak güncel teknoloji haberleri içeriğine anında ulaşabilirsiniz. Sosyal medya kanallarımızdan takip ederek bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ