WhatsApp Kaybolan Resimler Özelliği Nedir? Ne Zaman Geliyor?

1879 Okunma 03 Mart 2021 21:01
whatsapp-karanlık-mod-teknolama

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp için kaybolan resimler özelliği sonunda geliyor. Peki bu özellik ile birlikte bizi neler bekliyor? İlk açıklamalara bakılırsa çok da isteneni verebilecek gibi gözükmüyor.

WhatsApp, geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde kullanıma sunduğu kaybolan mesajlar özelliğinden sonra şimdi de kaybolan resimler özelliğini devreye sokuyor. Ancak her ne kadar görseller kaybolacak olsa da, ekran görüntüsü alınmasının önünde hiçbir engel bulunmuyor gibi gözüküyor.

Konu WhatsApp olunca akla gelen ilk isimlerden biri olan WABetaInfo, geçtiğimiz gün bir takım bilgiler paylaştı. Bu bilgiler ışığında en dikkat çekici olan ise WhatsApp kaybolan görseller özelliği oldu. Her ne kadar beklenen özellik uygulamaya ekleniyor olsa da, ekran görüntüsü alınabilecek.

Paylaşılan bilgilere göre henüz ekran görüntüsü alındığı taktirde görseli gönderen kişiye bildirim gidip gitmeyeceği belirtilmedi. En azından bildirim uygulaması durumu hafifletecektir. Ayrıca mesajlaştığınız kişiye kaybolan görsel attığınızda, kişi sohbetten çıktığı anda görsel kaybolacak. Yani Telegram ve benzeri uygulamalarda olduğu gibi süre bazlı bir özellik bulunmuyor.

WhatsApp kaybolan resimler özelliğinin ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak belirtilen güncellemenin önümüzdeki aylar içerisinde yayınlanacağı düşünülüyor.

Peki siz WhatsApp tarafından yapılan bu güncellemeler konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Kaybolan Resimler Özelliği Nedir? Ne Zaman Geliyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ