WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

1844 Okunma 11 Nisan 2020 20:45
whatsapp-karanlık-mod-teknolama

WhatsApp karanlık mod Android ve iOS cihazlarda nasıl açılır hangi adımları izlemek gerekir sizler için adım adım anlattık.

WhatsApp günümüzde en çok kullanılan online anlık mesajlaşma platformlarından biri. Sık sık uygulamaya yapılan güncellemeler ile yeni özellikler kazanan WhatsApp, uzun süre boyunca karanlık mod seçeneğine sahip olmadığı için eleştirilmişti. Bu eleştirilerin başlıca nedeni popüler birçok sosyal medya platformunun WhatsApp’tan önce karanlık mod güncellemesini almış olmasıydı. Ancak WhatsApp geçtiğimiz ay içerisinde karanlık mod güncellemesini yayınladı ve kullanıcılarının bu isteğine cevap verdi.

Hem şarj tasarrufu hem de göz yorgunluğunu azaltmayı hedefleyen WhatsApp’ın karanlık mod özelliği hem Android hem de iOS platformu için kullanılabilir durumda. Karanlık modun kullanıcılara sunduğu diğer özellikler ise; Okunabilirlik seviyesini arttırmak ve bilgi hiyerarşisi olarak açıklandı.

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Android:

  • İlk önce telefonumuzun Android 10 veya daha üst sürümlerde ve WhatsApp uygulamamızın güncel olduğundan emin olmalıyız.
  • Sonrasında WhatsApp’ı açıyoruz ve Ayarlar kısmına gidiyoruz.
  • Ayarlar menüsünde karşımıza çıkan Sohbetler sekmesine tıklıyoruz.
  • Ardından son olarak Tema seçeneğinden Koyu bölümüne tıklıyoruz ve WhatsApp’ın karanlık mod özelliği aktif hale gelmiş oluyor.

iOS:

  • Öncelikler telefonumuzun iOS 13 veya daha üst sürümlerde olduğundan emin olmalıyız.
  • Telefonumuz iOS 13 veya daha üst bir sürümde ise telefonumuzun Ayarlar menüsüne gidiyoruz.
  • Ardından menüde Ekran ve Parlaklık bölümüne gidiyoruz.
  • Son olarak Koyu seçeneğine tıklıyoruz ve karanlık mod telefonumuzda aktif hale geliyor.

iOS ve Android modellerinde farklı olarak; anlattığımız adımlar ile Android telefonlarda yalnızca WhatsApp uygulamanızı karanlık moda almanıza karşılık iOS modellerinde telefonunuzu karanlık moda almış oluyorsunuz ve diğer uygulamalarda da karanlık mod kullanabiliyorsunuz.

Daha fazla nasıl yapılır içeriği için sitemize abone olabilir, ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizlere destek olabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ