arama

  WhatsApp Android Beta Sürümünde Bizleri Bekleyen Yenilikler

  whatsapp-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  WhatsApp Android Beta sürümü güncellendi ve uygulamaya getirilmesi planlanan yeni özellikler bu sayede belli olmuş oldu.

  WhatsApp ve çatısı altında bulunduğu Facebook şirketini son günlerde koronavirüse karşı aldığı önlemlerle duymaktayız. Koronavirüse karşı resmi kaynaklara dayanmayan, gerçek dışı bilgilerin yayılmasını önlemek isteyen şirket bu yönde birçok adım atmıştı. Bu kez WhatsApp uygulamanın Android Beta sürümüne gelen yeni güncellemeyle karşımıza çıkıyor.

  WhatsApp Beta sürümü nedir? WhatsApp Beta geliştiricilerin uygulamaya getirilecek yeni özellikleri ilk olarak test ettikleri sürümlerdir. WhatsApp özelliklerini test etmek için yayınlanan bu sürüm sayesinde bizler de uygulamaya getirilecek yeni özellikler sayesinde haberdar olabiliyoruz. Peki WhatsApp tarafından test edilen son özellikler ne?

  Bilindği üzere WhatsApp bir süredir otomatik olarak silinen mesajlar üzerinde çalışıyordu. Son birkaç beta sürümde karşımıza çıkan bu özelliğin yeni güncellemede de bulunması özelliğin kullanıma sunulmasının yakın olduğunu bizlere gösteriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ilettikleri mesajlar için belli bir süre seçebilecek ve bu süre sonunda mesajlar silinecek. Kayıt altında bulunulması istenmeyen anlık mesajlar bu özellik ile karşı tarafa iletilebilecek. WhatsApp bu özelliği “Süresi Dolan Mesajlar” olarak isimlendirmiş.

  WhatsApp’ın son güncellemesinde karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise “Çoklu Cihaz Desteği“. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aynı hesaba birden çok cihaz üzerinden giriş yapabilecek. Ayrıca ikinci bir cihazdan girişlerde oluşabilecek herhangi bir güvenlik açığına karşı geliştiriciler bir çözüm getirmiş durumda. Bu çözüme göre ikinci bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldığında ana cihazınıza bir bildirim geliyor ve size şifreleme anahtarı sunuyor. Böylelikle haberiniz olmadan yapılabilecek olası girişlerin önüne geçilmesi hedeflenmiş.

  Geliştirilme aşamasında olan bu özelliklerin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Bu özelliklere erişebilmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ