Walmart ile Marketlerden Bitcoin Satışı Başlıyor

28 Okunma 23 Ekim 2021 20:58

Bitcoin satın almayı çok daha kolay bir hale getirmek için Walmart, marketler içerisinde Bitcoin almamıza olanak sağlıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan düşüş sonrası büyük bir sıçrama yaparak rekor tazeleyen Bitcoin, coin piyasasında popülaritesini korumaya devam ediyor. Oldukça fazla ilgi gören Bitcoin satın alımı için internet üzerinden çeşitli borsalar bulunmakta. Bazı bölgelerde Bitcoin satın alabileceğimiz kiosk ve atmler bulunsa da Walmart’ın bu işe adım atmasıyla fiziki bitcoin satışı yapan noktaların oldukça büyük bir çevreye yayılacağı aşikar.

Walmart mağazalarında yer alan Coinstar isimli kiosklar ile Bitcoin satın alma seçeneğini müşterilerine sunacak. Uzun süredir Walmart marketlerde yer alan kiosklar kısa süre önce Bitcoin satın alma seçeneğine sahip oldu. Kredi kartı ve nakit olarak bitcoin satın alabileceğiniz bu kiosklar, ne yazık ki sizlere para üstü vermiyor. Bu da demek oluyor ki ne kadar nakit yatırırsanız o nakitin karşılığı Bitcoin almak durumundasınız.

Bu kiosklardan Bitcoin alım işlemi yapmanız için ise bazı şartlar bulunuyor. Coinstar kiosklarından Bitcoin işlemleri yapılabilmesi için Coinme kripto para cüzdanı ile işbirliği yaptı. Bu da demek oluyor ki Bitcoin alımı yapmadan önce Coinme üzerinden kripto para hesabı açmış olmanız gerekiyor. Coinme cüzdanınıza aktarılan Bitcoin’i daha sonrasından istediğiniz cüzdana aktarmanız ise mümkün.

Peki siz Kiosk üzerinden Bitcoin almamıza olanak sağlayan bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla kripto para haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Walmart ile Marketlerden Bitcoin Satışı Başlıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ