Vivo İçinde Drone Bulunan Akıllı Telefon Patenti Aldı

55 Okunma 02 Temmuz 2021 12:44
Vivo-teknolama

Akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getirecek olan içinde drone bulunduran akıllı telefon patenti Vivo tarafından alındı.

Teknoloji dünyasında her gün yeni fikirlerle karşı karşıya kaldığımız bu günlerde ilgimizi çekebilecek yeni bir patent daha gün yüzüne çıktı. Vivo tarafından alındığı bilinen ve şirketin akıllı telefon modellerine drone eklemeyi planladığını gözler önüne seren patent, hayata geçirilirse akıllı telefon dünyasını başka bir boyuta taşıyacak gibi duruyor.

Vivo tarafından alınan patent içeriğinde akıllı telefon modelleri içerisine dört adet pervaneye sahip mini dronelar eklediği görülmekte. Bu droneların en büyük amacı ise kullanıcıların video veya fotoğraf çekmek istediği durumlarda bu dronları kullanarak neredeyse sınırsız açıdan çekim yapabilecekler.

Öte yandan teknoloji dünyasında her gün yeni patentlerin ortaya çıktığı ancak bu patentlerden yalnızca belli bir kısmının hayata geçirilebildiği bilinmekte. O nedenle telefon içerisine drone ekleme fikri hayata geçirilir mi, bilinmez ancak hayata geçirilmesi durumunda akıllı telefonlarımız tam anlamıyla bir mühendislik harikası olma yolunda ilerlemekte.

Patenti daha ayrıntılı inceleyecek olursak Vivo’nun telefonların içerisine yerleştirmeyi planladığı drone üzerinde iki adet kamera bulunmakta. Bu kameralardan biri dronun üst tarafına diğeri ise ön tarafına doğru bakıyor. Drone üzerinde yer alan kızılötesi sensörler sayesinde ise cihazın engeller konusunda sıkıntı yaşamaması planlanıyor. Ancak tasarımın olumsuz tarafı olarak içinde drone barındıran telefonların günümüz akıllı telefon modellerinden daha kalın olacağını söyleyebiliriz. Bu durum da bazı akıllı telefon kullanıcılarının memnun olmayacağı türden bir değişim olacaktır.

Peki siz Vivo tarafından tasarlanan drone içeren akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Vivo İçinde Drone Bulunan Akıllı Telefon Patenti Aldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ