arama

  Vine’ın Kurucusu Tarafından TikTok’a Rakip Çıktı: Byte!

  tiktok-rakibi-byte-cikti-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ekaterina Petrova
  • Beğen
   Loading...

  Vine zamanlarını hatırlamayan var mı? Gerçi son dönemlerde sosyal medya üzerinde “eski vine videoları” adı altında tekrardan gündeme gelmiş durumda. 6 saniyelik videolar çekecek birçok ismi fenomen eden Vine kurucusu, şimdi de Byte adı altında benzer bir proje ile karşımıza çıkıyor.

  1 yıl kadar önce ilk defa duyurulan Byte, aynı zamanda Vine’ın da geliştiricisi olan Dom Hoffman tarafından bugün itibari ile piyasaya sürüldü. Hoffman, bu uygulama ile kısa video trendini yeniden gündeme getirmeyi planlıyor.

  Uzunca bir süredir test aşamasında olan Byte, bugün itibari ile hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir hale geldi. Söylenenlere göre Hoffman, Vine’ı Twitter’a sattıktan çok kısa bir süre projeden ayrıldı ve bu proje için o dönemden beri çalışmalarına devam ediyor. Ancak belirtmemiz gerek ki uygulamaya göz gezdirdiğimizde TikTok ile oldukça fazla ortak noktası olduğunu görebiliyoruz.

  Her ne kadar geliştirici direk Vine‘ın da geliştiricisi olsa da, uygulama doğrudan TikTok‘a rakip olarak çıkması ile birlikte pek umut vaat ediyor diyemeyiz. Ancak zaman ilerledikçe bu durum değişecek mi hep beraber göreceğiz.

  Daha fazla uygulama haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ