e
sv

Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı

valorant-hile-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Riot Games tarafından henüz kapalı beta sürecinde bulunan Valorant çıkış tarihi yayınlandı. League of Legends yapımcısının ilk FPS oyunu olma ünvanına sahip Valorant, 2 Haziran tarihinde tam sürüm olarak PC platformuna çıkışını yapacak.

Henüz kapalı beta sürecinde bulunan Valorant’ı oynayabilmek için Twitch yayıncıları üzerinden oyunu izleyip, kod gelmesini beklememiz gerekiyordu. Yüzbinlerce kullanıcı bu şekilde kod düşürmeyi başarsa da, genellikle oyunu oynadığınız server ya yanlış oluyordu, ya da hiç düşüremiyordu. Oyunun tam sürümü ise 2 Haziran tarihinde bizlerle olacak ve tüm oyunlara açılacak.

2 Haziran tarihinde tamamen ücretsiz şekilde oyuna erişebilecek. Oyunda Türkçe seslendirmenin bulunduğunu hatırlatalım. Ayrıca oyunun tam sürüme çıkışı ile birlikte yeni oyun modu, yeni karakterler ve yeni haritalar da oyuna ekenecek.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant sistem gereksinimleri neredeyse tüm oyuncuları oyuna davet eder nitelikte.

Minimum sistem gereksinimleri:

RAM: 4 GB
Ekran Kartı: Intel HD 3000
İşlemci: Intel Core i3-370M
İşletim Sistemi: Windows 7

Önerilen sistem gereksinimleri:

RAM: 8 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 730
İşlemci: Intel Core i3-4150
İşletim Sistemi: Windows 10

Peki sen Twitch yayıncılarını izleyerek Valorant beta kodu düşürenlerden misin? Ya da düşürmek için aynı anda 10 yayıncıyı izlemene rağmen hala kod bekleyenlerden mi? Merak etme, kapalı betaya katılamamış olsan dahi Valorant çıkış tarihi olan 2 Haziran‘da oyuna herkes ile birlikte erişebileceksin. Sen de oyun hakkında görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.