e
sv

Valorant Beta Çıkış Tarihi Açıklandı

1337 Okunma — 31 Mart 2020 18:21
valorant-dusuk-ping-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Riot Games tarafından geliştirilen taktiksel FPS oyunu Valorant Beta sürümü ile çıkışını yakın zamanda yapıyor. Riot Games tarafından gelecek olup League of Legends evreninde geçmeyen ilk oyun olarak beklenen Valorant, 7 Nisan tarihinde ilk defa kullanıcılara sunulacak.

Riot Games tarafından Overwatch ve CS:GO karışımı gibi nitelendirilen yeni oyunu Valorant, Alpha aşamasında hiçbir oyuncu tarafından oynanmamıştı. Yapılan açıklamalara göre 7 Nisan tarihinde kapalı beta dönemine girecek olan oyun, oyuncular ile kavuşmak için hazırlanıyor. Ancak bu süreçte Riot Games, kapalı betaya kaç oyuncunun katılacağı ya da sürecin ne kadar olacağı konusunda bilgilendirme yapmadı.

Riot Games, Türk oyuncuların potansiyelinin farkında olan nadir oyun yapımcılarından biri olarak nitelendirilebilir. Başlangıçta uluslararası olmayacağı düşünülen kapalı beta sürecinde hangi ülkenin seçileceği ise merak uyandırıcı bir durum. Ancak bölge bölge belirlemek gerekirse oyunun ilk olarak Kanada, Avrupa, Rusya, ABD ve Türkiye sunucularının açılacağı belirtildi. Bu da kesin olmasa da bizlerinde oyunu kapalı beta döneminde oynayabilme şansına sahip olabileceğimiz anlamına gelebilir.

Riot Games, yaptığı açıklamada bu kapalı beta sürecinin normalde açık olmasının planlandığını belirtti. Ancak koronavirüs salgını sebebi ile tam kapasiteli bir çalışma sergileyemediklerini belirten yetkililer, bu sebeple de oyunun bir anda tüm dünyaya açılmasının imkansız olduğu söylendi.

2019 Ekim aylarında ilk olarak Project A olarak internette görülen oyun, sonunda oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Riot Games tarafından League of Legends ile aynı evrene sahip olmayan ilk oyun Valorant, Beta olarak ilk defa görücüye çıkıyor.

Peki siz oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

 • xxx
  11 ay önce

  Twitch den valorant izlerken bize düştüğünü nerden anlıcaz ?

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   11 ay önce

   Valorant’ın resmi sitesinde bunun için özel bir bölüm var. Kontrol edebilirsin

   yorum beğen
 • Mihaman
  11 ay önce

  açık beta ne zaman ???

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   11 ay önce

   Açık beta için doğrudan resmi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Haziran ayında olması bekleniyor.

   yorum beğen
 • Aydın
  11 ay önce

  valorant kapalı beta mı açık beta mı?

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   11 ay önce

   Aslında ikisi de. Yarın (7 Nisan) tarihinde Twitch üzerinde Valorant yayını izleyenlere rastgele olarak düşecek. Yazı içerisinde detaylı olarak yazmakta.

   yorum beğen