Uzun Süredir Beklenen Özellik iPhone 13 ile Gelebilir

53 Okunma 18 Temmuz 2021 22:30
iphone-abonelik-teknolama-min

iOS cephesi tarafından uzun süredir beklenen Android kullanıcılarının ise uzun süredir kullandığı özellik iPhone 13 ile gelebilir.

Geçtiğimiz yıl satışa sunduğu iPhone 12 ailesi ile büyük satış rakamlarına ulaşan Apple, bu başarısını serinin yeni modelleri ile de sürdürmek istiyor. Ortaya atılan iddiaya göre bir kesim tarafından iPhone’lara uzun süredir gelmesi beklenen Andorid kullanıcılarının ise yıllardır kullandığı bir özellik iPhone 13 ile gelebilir. Bahsedilen özellik Always on display.

İddialara göre iPhone 13 serisi Always on Display(sürekli açık ekran) olarak adlandırılan bir panelle gelecek. Bu da demek oluyor ki telefonunuz kilitli durumdayken bile ekran üzerinde saat ve bildirimler gibi çeşitli bilgileri ekran üzerinde görmeye devam edebileceksiniz.

iPhone kullanıcılarının kafasında hemen batarya böyle bir özelliğe nasıl yetecek tarzında soruların oluşması gayet doğal. Apple da kullanıcılardan gelebilecek bu yöndeki tepkileri öngörmüş olacak ki aynı iddiada geçen bir başka ifadeye göre bu özelliğin gerektirdiği gücü karşılamak amacıyla batarya boyutlarında değişikliğe gidileceği söyleniyor.

Apple’ın iPhone 13 serisi ile kullanıcılarına sunması beklenen Always on Display özelliği için Apple Watch’ta kullanılan arayüzün esas alınması bekleniyor. Yeni model Apple Watch cihazlarda yer alan sürekli açık ekran özelliği farklı parlaklık ve yenileme hızı seviyeleriyle kullanılabilmekteydi. Eylül ayında tanıtılması muhtemel yeni iPhone modelleri için de benzer şekilde saat, tarih, mesajlar ve bildirimler gibi birçok bilgiyi görmemizi sağlayacak sürekli açık ekran özelliğinin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Peki siz Apple tarafından iPhone cihazlara eklenilmesi beklenen Always on Display özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Uzun Süredir Beklenen Özellik iPhone 13 ile Gelebilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ