Twitter’ın Clubhouse Rakibi Yeni Özelliği “Spaces” Geliyor

325 Okunma 04 Nisan 2021 23:49
twitter-politik-reklam-ban-teknolama

Twitter son dönemlerin popüler sohbet uygulaması Clubhouse’a rakip olacak nitelikte yeni bir özellik üzerinde çalışıyor: Spaces

Twitter geçtiğimiz ay çıkan haberlerin üzerine geçtiğimiz günlerde yapılan yeni paylaşımla Clubhouse benzeri bir uygulamanın hayata geçme aşamasında olduğunu doğrulamıştı. Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Clubhouse sohbet odaları içerisinde insanların birbirleri ile iletişim kurmasını ve sosyalleşmesini sağlamaktaydı.

Sosyal medya devi Twitter ise Clubhouse’a karşı gösterilen yoğun ilginin farkına varmış olacak ki Twitter’ın web sürümüne Clubhouse benzeri bir özelliğin ekleneceği açıklandı. Spaces adını taşıyan bu yeni özellik, kullanıcıların sesli sohbet odaları ile iletişime geçmesine olanak sağlıyor. iOS sürümünde bir süredir test aşamasında olan Spaces’in yakın zamanda Android kullanıcıları için de yayınlanacağı akatarıldı.

Son yapılan açıklama ise Twitter’ın yeni özelliğini yakın tarihte masaüstü sürümü ile karşımıza çıkaracağını bizlere gösterdi. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından uygulamanın web sürümünde nasıl görünebileceği konusunda bizlerin fikir sahibi olmamızı sağlayacak görseller paylaşıldı.

https://twitter.com/wongmjane/status/1377751312457027585

Görüntüler Spaces odalarının ön izleme kartlarının nasıl görüneceği hakkında tahminleri göz önüne sermekte.

Spaces’in davetle katılma ve yayıncılara bahşiş verebilme gibi birçok farklı özellik ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Şimdilik yalnızca mobil kullanıcılara hizmet veren Spaces’ın web sürümü ile birlikte popülerliğini ve kullanıcı sayısını arttırması bekleniyor.

Öte yandan Clubhouse uygulamasının bu derece ilgiyle karşılaşmış olması Facebook, Spotify ve LinkedIn gibi şirketleri de harekete geçirmiş durumda. Bahsi geçen şirketlerin de bu yıl içerisinde Clubhouse benzeri yeni özelliklerini bu yıl içerisinde kullanıma sunması bekleniyor.

Peki siz bahsi geçen Clubhouse benzeri bu uygulamalar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Twitter’ın Clubhouse Rakibi Yeni Özelliği “Spaces” Geliyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ