arama

  Twitter’ın Android Uygulamasında Güvenlik Açığı Tespit Edildi

  twitter-politik-reklam-ban-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, Android sürümündeki bir güvenlik açığı ile gündemde. Android kullanıcılarının canını sıkacak sistem açığı sayesinde, kötü niyetli kişiler tarafından hesaplarınız ele geçirilebilir.

  Twitter’da tespit edilen güvenlik açığı sayesinde, kötü niyetli kişilerin hesaplarımıza erişmesi daha kolay bir hale geldi. Öyle ki sistem açığından dolayı bu kişilerin yapması gereken tek şey, uygulama içerisindeki kısıtlanmış olarak belirtilen alanlara zararlı kod eklemek. Ardından hesaplara erişimi mümkün olan kötü niyetli kişiler, hesabınızı kullanarak Direct Message (DM) yollayabiliyor. Daha da kötüsü ise hesabınızda paylaşmamış olduğunuz özel bilgilerinize de erişme imkanı buluyorlar.

  Twitter fark edilen güvenlik açığının ardından hiç bir kullanıcının bu durumdan etkilenmediğini belirtti. Açığın kapatılması için gerekli bütün çalışmaların yapıldığı şirket yetkilileri tarafından ifade edildi. Öte yandan iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için herhangi bir sistem açığının söz konusunu olmadığını da belirtmekte fayda var.

  Kullanıcılarına e-posta gönderen Twitter, güvenlik sorunu nedeniyle uyarılarda bulundu. Ayrıca Twitter kendi resmi blog sayfasında da bir uyarı metni yayınlamayı ihmal etmedi.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemizin bildirimlerini açabilir ve Teknolama Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ