arama

  Twitter’a Hikayeler Benzeri “Fleets” Özelliği Geliyor

  twitter-hikayeler-fleets-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Sefa Lazoğlu
  • Beğen
   Loading...

  Twitter, son dönemlerde yeni kullanıcıları kendine çekebilmek için yenilikler ile birlikte karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer ise geliştirici ekip, görmeye alışık olduğumuz hikayeler benzeri bir mantık ile çalışan Fleets özelliğini test etmeye başladı.

  İlk başlarda Snapchat tarafından gördüğümüz hikayeler, teknik olarak paylaşıldıktan 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ya da videolardan oluşuyor. Ancak bu mantık Snapchat ile birlikte o kadar tutuldu ki, şu an neredeyse tüm sosyal medyalarda farklı isimlerle aynı özellik bulunuyor. İşte bu kervana şimdi de Twitter katılıyor. 24 saat içerisinde kaybolan tweetler atabilmemizi sağlayan Fleets, test aşamasına geçiş yaptı.

  Sosyal medya üzerinde oldukça popüler bir hal almış olan hikayeler özelliği, şimdi de Twitter bünyesinde denenmeye başlıyor. Şimdilik yalnızca Brezilya içerisinde bulunan kullanıcıların denemesi için sunulmuş özellik, 24 saat sonrasında kaybolan Tweetler atabilmemize olanak sağlıyor. Ayrıca bu şekilde paylaştığımız Tweetler hiçbir şekilde beğeni ya da retweet alamayacak. Bu Tweetler aynı Instagram ve Facebook‘ta olduğu gibi anasayfanızın üst kısmında bulunacak.

  Şu an için 24 saat içinde kaybolan Tweetleri yalnızca Android ve iOS cihazlar üzerinden atabildiğimizi de belirtelim. Yani henüz masaüstü uygulaması ve web üzerinden bu özellik kullanılamıyor ve ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Bu özelliğin ne zaman tüm dünya kullanıcıları için kullanılabilir durumda olacağı da henüz bilinmiyor.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ