e
sv

Twitter Kimler Yanıtlayabilir Özelliği Herkese Açıldı

twitter-politik-reklam-ban-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, beklenen özelliği sonunda yayınladı. Twitter kimler yanıtlayabilir özelliği artık tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda.

Geçtiğimiz haftalarda ilk defa görüntülenen özellik, artık hem mobil cihazlarda hem de internet sitesinden tüm kullanıcılar için açıldı. Bu özellik sayesinde paylaşımlarınıza kimlerin cevap verebileceğini kendiniz seçebileceksiniz.

Paylaşımlarınıza cevap verebilecek kişileri seçmek için 3 farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan birisi klasik ‘herkes cevaplayabilsin’ seçeneği, diğeri ‘yalnızca takip ettiğim kişiler cevaplayabilsin’ seçeneği iken sonuncusu ise ‘yalnızca etiketlediğim kişiler cevaplayabilsin’ olarak gözüküyor.

Twitter Kimler Yanıtlayabilir özelliği ile birlikte paylaşımlarınıza yapılan istenmedik cevapları engelleyebilirsiniz. Bu sayede çok daha temiz bir şekilde paylaşımlarınızı yapabilir ve gelen saçma cevaplardan kurtulabilirsiniz.

Twitter yetkilileri tarafından paylaşılan istatistiklere göre bu özelliğin kullanılması ile Twitter üzerinden yapılan tacizlerin yüksek oranda azaldığı gözlemlenmiş.

Ayrıca bu güncelleme ile endişe duyulan bir nokta da direkt mesajlarda yaşanacak muhtemel artış olarak gözüküyor. İnsanlar Tweet üzerinden cevap veremediğinde özel mesaj olarak daha çok yazma eğiliminde olacak. Ancak Twitter yetkilileri yaptıkları testlerde herhangi bir artış yaşanmadığını dile getirmiş.

Peki siz Twitter tarafından yapılan bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, buradan da bizleri takip edebilirsiniz. Sizleri bekliyoruz! 🙂