e
sv

Twitter Kapatılacak mı?

twitter-kapanacak-mi-teknolama-min (1)
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilindiği gibi son günlerde ülkemizde yeni sosyal medya düzenlemesi gündemden düşmüyor. Yeni düzenlemeye göre 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan yabancı sosyal medya şirketleri ülkemizde temsilci bulundurmak zorunda. Tüm sosyal medya şirketleri de bu durumu kabul etmiş durumda, ancak Twitter hariç. Peki Twitter kapatılacak mı?

Temmuz ayının başından beri ülkemizde gündem olan yeni sosyal medya düzenlemesi, geçtiğimiz günlerde resmi bir yasa haline getirildi. 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip yabancı sosyal medya şirketlerine getirilen yasal zorunluluklar, 1 Ekim 2020 itibari ile yürürlüğe girecek.

Konu ile ilgili birçok paylaşım yapıldı. Ancak Twitter’ın bu zorunlulukları kabul etmediği konusu, en çok gündem oldu. Belirtilenlere göre Twitter hariç tüm sosyal medya platformları yasaları kabul etmiş durumda.

Ülkemizde yürürlüğe giren yasa, bir süredir Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yürürlükte bulunuyor. Yani ülkemiz, dünya gündeminde negatif ya da “tuhaf” bir şekilde lanse edilmiyor.

Twitter kapatılacak mı?

Twitter, henüz bu değişiklikleri kabul etmiş değil. Bu sebeple de gündeme “Twitter kapatılacak mı?” sorusu oturmuş durumda. Henüz bu konuda net bir durum söz konusu değil. 1 Ekim tarihine kadar uzlaşma yapılabileceği düşünülüyor. Uzlaşma olmaması durumunda en son çare olarak ülkemizde platformun engellenmesi söz konusu olabilir.

Peki sen yeni sosyal medya düzenlemesi konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, buradan da bizleri takip edebilirsin.