Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Hazırlanıyor

53 Okunma 02 Temmuz 2021 17:36
twitter-hikayeler-fleets-teknolama-min

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter, “Güvenilir Arkadaşlar” ismini verdiği özelliği kullanıcılarına sunuyor.

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bir diğer sosyal medya devi Instagram’da bulunan “Yakın Arkadaşlar” özelliğine benzer bir özellik üzerinde çalışıyor. BU özellik sayesinde Instagram’da olduğu gibi gönderilerinizi yalnızca belli bir kesimin görmesini sağlayabilirsiniz. Daha önceden belirleyeceğiniz kişi listesi ile paylaşımlarınız yayınlamadan önce genel mi yoksa yalnızca seçili kişilere özgü olarak mı yayınlayacağınızı seçebilmeniz mümkün.

Instagram üzerinde “Yakın Arkadaşlar” olarak bilinen özelliğin Twitter karşılığı ise “Güvenilir Arkadaşlar” olarak adlandırılmış. Twitter şu anda özelliği kısıtlı bir kesim ile birlikte denemekte. Test aşamasının ne zaman tamalanacağı ve özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Bir benzeri Instagram’da yer alan ve oldukça sık kullanılan özelliğin Twitter’daki yansıması “Güvenilir Arkadaşlar” özelliğinin de oldukça yoğun kullanılması bekleniyor. Sosyal medya platformlarında insanların giderek artan arkadaş listelerine sahip olmaları bu tarz ihtiyaçları da beraberinde getirmekte. Durumun farkında olan sosyal medya devleri ise kullanıcılardan gelen bu çağrılara yanıt vererek her geçen gün platformlarını daha da geliştirmeye çalışmaktalar.

Twitter’ın özelliği oldukça küçük bir kesim ile test etmesi özellik hakkında bilgi toplamayı zorlaştırmakta. Özelliğin yalnızca mobil sürüme mi özgü olacak yoksa masaüstü için de kullanılabilir olacak mı, gibi soruların cevapları şu an için bilinmiyor. Ancak özelliğin test aşamasında oldukça mesafe kaydettiği biliniyor ve yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.

Peki siz Twitter’a eklenecek olan yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Hazırlanıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ