Türkiye’de Sinemalar Ne Zaman Açılacak?

195 Okunma 31 Mart 2021 15:07
sinemalar-ne-zaman-acilacak-teknolama-min

COVID-19 salgını sebebi ile uzun süredir sinemalar hizmette değil. Peki Türkiye’de sinemalar ne zaman açılacak? Normal şartlarda 1 Nisan‘da açılması beklenen sinemaların hizmete açılma tarihi bir kez daha ertelendi.

COVID-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerden birisi hiç şüphesiz sinemalar oldu diyebiliriz. Dünya genelinde hem filmlerin hem de dizilerin çekimleri durdurulurken, sinemalar da hizmete kapatıldı. Durum böyle olunca merakla beklenen birçok film ya vizyona giremedi ya çekilemedi. Zamanında çekimi tamamlanan yapımlar ise Netflix gibi dijital platformlarda yayınlandı.

Bazı ülkelerde sinemalar yavaş yavaş hizmet vermeye başladı. Ülkemizde de sinemaların 1 Nisan tarihinde açılması bekleniyordu. Ancak son zamanlarda koronavirüs vakalarının tekrar artması ile birlikte sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Yeni belirlenen karara göre Türkiye’de sinemalar Ramazan Bayramı’na kadar yani 12 Mayıs 2021 tarihine kadar kapalı kalacak.

Bilindiği üzere 2020 yılı, dünya genelinde koronavirüs salgını ile geçti. Bu durumdan da en çok etkilenen sektörlerin başında hiç şüphesiz sinema sektörü geliyor. 2020 yılı boyunca tüm dünya genelinde sinemalar hizmete kapalı olarak kaldı. Ancak son zamanlarda yurt dışında sinemalar hizmete açıldı. Hal böyle olunca yurt dışında filmler vizyona girerken, Türkiye’de vizyona giremiyor ve biz de vizyona giren birçok filmi kaçırıyoruz.

İlerleyen dönemlerde sinema sektörü nasıl bir yol izleyecek birlikte göreceğiz. Peki sizce sinemalar ne zaman açılacak? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Sinemalar Ne Zaman Açılacak?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ