Türkiye Yeniden Formula 1 Takvimine Dahil Olabilir

31 Okunma 04 Haziran 2021 22:14
türkiye-f1-2021-takvimine-girecek-mi-teknolama

Formula 1 2021 takviminde yer alan Singapur GP’nin takvimden çıkarılmasının ardından Türkiye’nin takvimde yer alması yeniden gündeme geldi.

Son yıllarda bütün sektör ve spor dallarını etkileyen koronavirüs etkilerini Dünya genelinde sürdürmeye devam ediyor. Pandemi döneminden oldukça fazla etkilenen sporlardan biri olan Formula 1 geçtiğimiz sene ve bu sene yarış takviminde yapmış olduğu değişikliklerle adından söz ettirdi. Bu yıl uzun bir takvim açıklayan FIA, pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle yaşanan sorunlar nedeni ile yayınlanan bu takvimde mecburi değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Koronavirüs nedeni ile iptal edilmek zorunda kalınan son yarış ise 1-3 Ekim tarihlerinde yapılması planlanan Singapur GP oldu. Açıklanan iptal kararının ardından ise takvimde oluşan boşluk için Türkiye ve Çin GP’leri gündeme geldi.

Koronvirüs nedeni ile, özellikle de İngiltere tarafından kırmızı listeye alınmamızın ardından, çıkarılmış olduğumuz Formula 1 takvimine yeniden girme durumumuz tekrar gündeme geldi. Türkiye’nin kısa sürede İngiltere’nin kırmızı listesinden çıkması bekleniyor. Bu durum da ülkemizi Singapur GP’nin yerini alabilecek konumlardan biri haline getiriyor.

Singapur GP’nin iptalinin ardından ülkemizin yanı sıra Çin GP ve ABD’de ikinci bir yarış daha ihtimaller arasında bulunuyor. FIA tarafından takvimde yer alacak olan yeni konumun kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

Peki sizce takvime yeni eklenecek olan ülke hangisi olacak? Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca daha fazla Motorsport haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Türkiye Yeniden Formula 1 Takvimine Dahil Olabilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ