Turkcell Superbox’a Rakip Geldi: Vodafone Redbox

1265 Okunma 26 Ağustos 2020 13:14
vodafone-redbox-teknolama-min

Vodafone Redbox olarak duyurulan yüksek hızlı ev interneti, Turkcell Superbox için daha uygun fiyatlı bir rakip oldu. Şimdiye kadar yalnızca Turkcell tarafından piyasada bulunan 4.5G şebekesi üzerinden yüksek hızlı ev interneti tarifeleri, tekelliğinden dolayı fahiş fiyatlarda hizmet veriyordu.

Vodafone, Turkcell’in Superbox internet hizmetine rakip olarak Redbox servisini resmi olarak duyurdu. Vodafone Redbox, 4.5G şebekesi üzerinden yüksek hızlı interneti ev interneti olarak kullanmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede bulunduğunuz yerde herhangi bir internet altyapısı bulunmasa dahi yüksek hızda internet kullanabiliyorsunuz. Ayrıca avantaj olarak Vodafone Redbox modeminizi istediğiniz yerde elektriğe bağlanıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani herhangi bir bölge sınırı bulunmuyor.

Redbox abonesi olmak için 24 ay taahhüt vermeniz gerekiyor. Bu da 24 ay boyunca tarifelerden cayma durumunda belli bir miktarda ceza ödemeniz gerekeceği anlamına geliyor. Tarifelere baktığımızda ise 150 GB kotalı internet aylık 99,90 TL, 200 GB kotalı internet aylık 129,90 TL ve 15 Mbps hızında limitsiz internet ise 169,90 TL olarak ücretlendiriliyor. Fiyatlara modem ücreti de dahil tutuluyor.

Redbox tarifelerinin fiyatlarını incelediğimizde Turkcell Superbox tarifelerine kıyasla çok daha uygun olduğunu görüyoruz. Bu sebeple umuyoruz ki tatlı bir rekabet ile iki firma da hem hizmetini geliştirir, hem de fiyatlarda kullanıcı dostu politikalara adım atma kararı alır.

Peki siz Vodafone interneti konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  • Ömer
    7 ay önce

    Haklısınız süperbox pahalı ama vodefone da her yere hizmet veremiyor mesala ben redbox başvurusu yaptıım bulunduğum bölgede 4,5g yoktur diye vermediler bayiye söyledim saçmaladıklarını söylediler eşim vodafone kullanıyor 4,5g işte bu yüzden süperbox pahalı

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Turkcell Superbox’a Rakip Geldi: Vodafone Redbox

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ