Turkcell, Şebeke Adını ‘Evde Hayat Var’ Olarak Güncelledi

2184 Okunma 21 Mart 2020 10:57
turkcell-evde-hayat-var-teknolama-min

Turkcell, şebeke adını ‘Evde Hayat Var’ olarak güncellendi. Corona virüsü sebebi ile insanların evden çıkmaması yönünde her alanda çalışma yapılıyor. Ne yazık ki karantina durumunu ciddiye almayan insanlar olsa da, büyük şirketlerden destekler de geliyor. Ülkemizde faaliyet gösteren 3 ana operatörden birisi olan Turkcell de destek veren şirketlerden biri oluyor.

2019 yılının sonunda Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde görülen COVID-19 tipi Corona virüsü, tüm dünyada pandemik salgın olarak gündemden düşmüyor. Ülkemizde de güncel olarak 670 vaka görülmüşken, toplamda 9 vatandaşımız bu sebeple hayatını kaybetti.

İnsanlarımız ve sağlık ekiplerimiz gece gündüz bu konuya çözüm getirmek için çalışırken, bizim ise tek yapmamız gereken evde oturmak. Bunu yalnızca kendimiz için değil, sokağa çıktığımızda ve taşıyıcı olduğumuzda çevremize de bulaştırma riskinde dolayı yapmamız gerekiyor. Ülkemize her ne kadar geç girmiş bir virüs olsa da, ne yazık ki çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor.

Turkcell, operatör adını ‘Evde Hayat Var’ olarak değiştirdi:

Ülkemizde bulunan vatandaşlarımızın evde kalmalarına gerek moral gerek motivasyon olarak yardımcı olma amaçlı düzenlenen bu kampanya, geçtiğimiz gün ilk olarak Vodafone tarafından görülmüştü. Vodafone, operatör adını ‘#EvdeKal’ olarak değiştirirken, Turkcell ise ‘Evde Hayat Var’ olarak güncelleme yaptı.

Şebeke adınız değişmediyse yapmanız gereken tek şey telefonunuzu uçak moduna alıp tekrardan kapatmak olacak. Şebeke adınız güncellenecektir.

Siz de bu konuda görüş ve önerilinizi belirtmek için yorum yapabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

 • Orhan
  1 sene önce

  Slm bende olmuyor tlf modeli huwai p smart 2018 modeli kapatıp açıyom olmuyor uçak modeline alıyom olmuyor

  yorum beğen
 • Eda
  1 sene önce

  Bende yaptım olmadı eşimin hattı vodafon onda direk kendi çıkmış “hayat eve sığar”yazısı. Bende yok. Türkcell kullanıyoruz birde.

  yorum beğen
 • Ayşe
  1 sene önce

  Çokta eski deil 2018de aldm

  yorum beğen
 • Ayşe
  1 sene önce

  2 hafta önce olmus ben daha simdi haberim oluyor. Neden benimkinde yazmazki.hattm turkcl. Sureklide yükleme yaparm. 4bucuk g bile çekmiyor, simi cıkardım takdım.neden olmaz ki nasl yapabilirm

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   1 sene önce

   Eski tarihli satın alınmış sim kartlar bu durumu desteklemiyormuş. Bu sebeple olabilir.

   yorum beğen
 • Ceren
  1 sene önce

  Ben de de hala olmadı

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   1 sene önce

   Bazı telefon modellerinde telefonun sinyal problemleri olmasına karşın gözükmeyebiliyormuş. Bu şekilde açıklama yapıldı

   yorum beğen
 • Atilla Doğan
  1 sene önce

  Benim cihazımda olmadı hem kapadım açtım hemde uçak moduna aldım olmadi başka yöntem varmi

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   1 sene önce

   Sim kartını çıkarıp tekrardan takmayı deneyebilirsin. Eğer bunlara rağmen olmazsa teknik bir aksaklık olmuş olabilir, büyük ihtimalle 48 saat içerisinde güncellenecektir.

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Turkcell, Şebeke Adını ‘Evde Hayat Var’ Olarak Güncelledi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ