Türk Yapımlarının Yayınlanacağı Dijital Platform Dramax Tanıtıldı

787 Okunma 14 Nisan 2021 19:41
dramax-teknolama

Türk yapımlarını bir araya getirerek Dünya genelinde izleyiciyle buluşturacak olan dijital platform Dramax kuruldu.

Son yıllarda ülkemizde çekilen çeşitli dizi ve filmlerin yabancı ülkelerde görmüş oldukları ilgi ve yakaladıkları başarı ile ilgili haberleri sık sık görmekteyiz. Bu başarıda hali hazırda kullanımda olan dijital platformların payı büyük. Birçok ülkeden yapımları bir araya getirerek dünya genelinde kullanıcılarıyla buluşturan dijital platformlar, kullanıcılarına dünyanın dört bir yanından çeşitli içerikleri izleme fırsatı sunuyor.

Son dönemlerde Netflix üzerinde artan Türk yapımları da ülkemize bu yönde olan ilgiyi arttırmıştı. Film ve dizi sektöründe yapılan işlerin yalnızca ülke içinde kalmasından ziyade büyük bir kitleye duyurmasını sağlayan bu tarz platformlara yerli ve yeni bir dijital platform daha ekleniyor.

Demirören Medya tarafından hayata geçirilen projede bugüne kadar ses getiren birçok yerli dizi ve film yer almakta. 5.000 saati aşkın dizi arşivine sahip platform ilk etapta İspanyolca ve Arapça dublajlı versiyonlarıyla kullanıcılarla buluşacak. Gelecek hedefleri arasında ise platforma İngilizce, Rusça ve Urduca ve başta olmak üzere yeni dillerin de eklenmesi yer alıyor.

Dramax kullanıcılarına iki paket seçeneği sunmakta. Bu paketlerden ilki tekil kullanıcılar için düşünülmüş ve 4,99 USD fiyat ile satışa sunulmuş. Bir diğer paket ise Aile paketi olarak adlandırılmakta ve 8,99 USD fiyat ile kullanıcılara sunulmakta. Öte yandan platform kullanıcılarına platformu deneyimleyebilmek adına 1 haftalık denem paketi de sunmakta.

iOS ve Android üzerinde yayınlanan ve erişime açık olan platform, henüz Apple TV ve Android TV’de yer almıyor.

Peki siz Dramax hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla Sinema&Dizi haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Türk Yapımlarının Yayınlanacağı Dijital Platform Dramax Tanıtıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ