arama

  Tübitak Koronavirüs Sitesi Açıldı

  tubitak-koronavirus-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İbrahim Barışan
  • Beğen
   Loading...

  Tübitak koronavirüs sitesi açıldı. Türkiye ve dünya genelindeki koronavirüs çalışmalarını, virüsün son durumunu ve bilgilendirici makaleleri yayınlayan web portalı, bugün itibari ile herkes tarafından kullanılabilir şekilde yayınlandı.

  Koronavirüs ile ilgili doğrulanmış bilgilere ulaşmak için bir Türk sitesi istiyorsanız TÜBİTAK, bu konuda imdadınıza yetişiyor. Tamamen Koronavirüs ile ilgili doğrulanmış bilgileri içeren portal, COVID-19 web portalı olarak geçiyor.

  Eğer Tübitak koronavirüs sitesi içeriklerine ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

  COVID-19 web portalı ile birlikte vatandaşlarımız virüs ile ilgili kesinleşmiş bilgileri Türkçe olarak öğrenebilecek. Ayrıca virüs ile ilgili makaleler ve açıklamalar da bulunan portalda, ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerden ulaşabileceksiniz. Ayrıca sitede koronavirüs ile ilgili çalışma yürüten ve yetkin bulunan bilim insanlarımızın bilgileri de bulunuyor.

  Türk bilim insanlarımızın araştırmaları sonucundan elde edilen bulgular, gelişme ve raporlar da yine site tarafından ulaşılabilir olacak. Bu araştırmalar da 3 ayrı bölüme ayrılmış. Veri analizi, mikrobiyoloji ve serum olarak sınıflandırılan araştırmalar, henüz içerik olarak doldurulmuş durumda değil. Site üzerinde bulunan yetkililer tüm alanların en kısa sürede doldurulacağını belirtiyor.

  Peki siz bu portal konusunda ne düşünüyorsunuz? Her ne kadar birçok büyük teknoloji devi bu tarz websiteleri yayınlamış olsa da bir Türk projesinin de bulunması güzel bir durum diyebiliriz. Siz de görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizin sağ alt bölümünde bulunan buton ile birlikte bizlere abone olarak tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ