e
sv

Tropico 6, Önümüzdeki Hafta Sonu Steam Üzerinde Ücretsiz Olacak

tropico-6-teknolama
avatar

Onuralp Hızal

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tropico 6 oyunu Steam üzerinde önümüzdeki hafta boyunca ücretsiz olarak steam üyelerince oynanabilecek.

Sevilen simülasyon oyunlarından Tropico 6, Steam üzerinden ücretsiz olarak oyun severlerle buluşacak. Steam tarafından her hafta sonu ücretsiz oyunlar sunularak, kullanıcıların farklı oyunları deneyimlemelerine olanak sağlanmakta. Önümüzdeki hafta Steam tarafından kullanıcılara sunulacak oyun ise Tropico 6 oldu. Şu an için Steam yaz indirimleri kapsamında %40 indirimde olan oyun, 99 TL yerine 59,40 TL’ye satılmakta.

Sevilen oyun serisi Tropico’nun son oyunu olan Tropico 6, simülasyon ve şehir kurma oyunları arasında türünün en başarılı örneklerinden olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz yılın mart ayında piyasaya sürülen oyunda ise başarılı bir lider olarak Tropico’yu iyi bir şekilde yönetebilmek. Metacritic üzerinde 78 puan almayı başaran oyun birçok alanda sizlere micro ölçekte yönetim kararları almanızı sağlıyor. Bu da sizi oyuna daha da bağlayarak daha uzun süreleri oyun içerisinde geçirmenize neden oluyor.

9 Temmuz saat 20.00 ve 12 Temmuz saat 23.00 aralığında ücretsiz olarak oynanabilecek olan oyunu oynayabilmek için yapmanız gerekenler de oldukça basit. Steam’e giriş yaptıktan sonra belirtilen tarihler aralığında oyun sayfasına giderek oyunu bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Ardından oyunu ücretsiz bir şekilde bütün hafta sonu boyunca oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu beğenmeniz durumunda Steam yaz indirimleri kapsamında %40 indirimle sahip olabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Daha fazla oyun kampanyaları için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.